Zrušený priechod pre chodcov ul. Fraňa Kráľa

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Neriešený
meno
Petra 17. októbra 2018

V júni 2018 sa realizovala oprava priechodu pre chodcov na ulici Fraňa Kráľa od Puškinovej ulice. Vznikol nový spomaľovač a priechod pre chodcov bol ZRUŠENÝ! Spomaľovač nie je z diaľky vidieť, splýva s cestou - zvlášť počas daždivého počasia. Autá vôbec nespomaľujú. Predtým bola cesta bezpečnejšia - autá spomaľovali a zastavovali chodcom. Dnes sa to nedeje. Ide o frekventovanú časť, ktorú využívajú chodci. Je to v blízkosti autobusovej zástavky, Centra voľného času na Štefánikovej a základnej školy na Hlbokej. Navrhujem vrátiť späť priechod pre chodcov - spojiť spomaľovač a priechod pre chodcov, ako je napríklad vyššie na konci schodov na Vlčkovej ulici. Prechádzanie pre chodcov bude určite bezpečnejšie. Ďakujem.

19. október 2018

Marek Antoniaci

Chcem upozorniť, že pokiaľ sa tam priechod nenachádza, môžete prechádzať
cez cestu kdekoľvek, ak tam bude, je chodec povinný využiť priechod, ostatní budú porušovať predpisy. Napríklad aj poblíž parkujúci, keď svoje auto odparkujú, vystúpia a prejdú cez cestu. Okrem toho, Ul. Fraňa Kráľa nie je žiadna výpadovka. V niektorých mestách v podobných obytných zónach sa priechody pre chodcov zámerne nekreslia práve z hore uvedených dôvodov. Mimochodom jedno z mála estetických dopravných riešení.
02. júl 2020

Anonymný užívateľ

Na mieste je doplnená dopravná značka oznamujúce prechod pre chodcov. + nedávno boli do vozovky osadené odrazky na zvýraznenie spomaľovača a prechodu. Podnet považujem za vybavený.
03. júl 2020

Petra

Napriek "osadeným odrazkám" autá nespomaľujú a nedávajú prednosť chodcom - jednoducho preto, lebo tam nie je priechod pre chodcov a nemusia dávať prednosť chodcom.... Je to frekventované miesto pre chodcov, blízko je základná škola a chodia tadiaľ deti. Priechod pre chodcom bol nepochopiteľne zrušený a odrazky a značka to určite neriešia. Považujem tento problém za stále aktuálny. a NEVYRIEŠENÝ. Bola by som rada, keby Oddelenie dopravy, Staré mesto vysvetlilo na základe akého rozhodnutia bol pri rekonštrukcii v júni 2018 priechod bezdôvodne zrušený.
03. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
04. júl 2020

Petra

Ďakujem za zaslanie podnetu na Oddelenie dopravy, Staré mesto. Zasielam aktuálnu fotografiu zo dňa 4.7.2020. Spomaľovač z diaľky vidno nie je, napriek odrazkám a značke... Keďže tam nie je priechod pre chodcov, stoja na chodníku pred spomaľovačom autá, ktoré bránia vodičom vo výhľade a chodcov pri vstupovaní na cestu nie je cez autá vidno.
29. júl 2021

Ondrej I

Administrátor, žiadajte, prosím, od samosprávy odpoveď. Vďaka.
01. august 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve na vyjadrenie.

S pozdravom,

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
08. august 2021

Anonymný užívateľ

Prechod cez týždeň namaľovali.
09. august 2021

Marek Antoniaci

Zaujímalo by ma, ako sa pani Petra a ostatní, ktorí sa práve na tomto jednom mieste dožadujú priechodu, pohybujú na iných miestach v tejto mestskej štvrti?
Pretože na väčšine ulíc nie sú žiadne priechody ani iné vodorovné dopravné značenie, napriek tomu som si nevšimol žiadne problémy a nemám pocit, že by ľudia mali problém sa pohybovať pešo tunajšími ulicami.
Každopádne "ďakujem" za znetvorenie tohto miesta zbytočnými čiarami.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania