Prerastený strom na parkovisku

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Neriešený
meno
Martin U 25. októbra 2018

Tento strom na parkovisku pred budovou polície na Nám. Hraničiarov by potreboval ostrihať. Zasahuje už do vedľajších parkovacích miest, a čoskoro tam znemožní riadne parkovať.

25. október 2018

Andrej

aky pekny stromcek...nezda sa mi ,ze by uz branil v parkovani. cestujuci, ktori su vo vozidle na strane stromu mozu vystupit z auta este pred uplnym zaparkovanim... stromy sa strihaju az na jar...
25. október 2018

Martin U

Pekný stromček to mohol byť tak pred 10 rokmi. Chodím okolo už 5 rokov a nikto sa noň nestaral a teraz je to prerastená opacha, ktorá zavadzia pri parkovaní. Skrátenie konárov by jej nepoškodilo.
28. október 2018

Zuzana

Zasa je potrebné niečo vyrúbať ? Stači stromček pristrihnúť a je to.
28. október 2018

Martin U

A kto tu hovorí o vyrúbaní?
28. október 2018

Zuzana

Zatiaľ nikto, len dúfam, že to tak aj ostane, lemo takto sa to u náš vždy začína.
30. október 2018

Martin U

Stačilo by pekne opilit niektoré spodné konáre, aby sa dalo kosiť aj pod stromom, horné trochu skrátiť a strom by mohol vyzerať lepšie.
16. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. november 2018

Zuzana

Dobrý deň, vysvetlí mi niekto tieto presuny až na Magistrát, ohľadom potreby ostrihať, upraviť jeden stromček v Petržalke ? Toto je zrejme realita , ako sa riešia jednoduché veci ? Bude zasadať zastupiteľstvo, alebo ...
17. november 2018

Martin U

Presun bol len preto, že toto parkovisko zjavne patrí pod magistrát a rovnako aj zeleň na ňom. Mne osobne je jedno či ten strom ostrihá aj sám Vallo, hlavne aby mu vôbec nejaká starostlivosť venovala.
17. november 2018

Zuzana

Chápem, ale presne o tom to je - v niektorých prípadoch nelogická zonácia a vec sa prehadzuje
kade -tade, čím sa predlžuje a odďaluje samotná relizácia ,ale na toto si počkám.
12. december 2018

Martin U

Naozaj pekne upravené zátišie s ukážkovo udržiavanou zeleňou. Radosť okolo kosiť a udržiavať poriadok.
05. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. január 2019

Martin U

Zanedbaná zeleň
26. január 2019

Martin U

Čo trvá tak dlho magistrátu na odpovedi - áno, strom ostriháme, spodné konáre skratime a suchý bordel s pod stromu vyhrabeme a odvezieme. Zas sa o to majú postarať obyvatelia?
07. marec 2019

Martin U

Podľa katastrálneho portálu je parkovisko vo vlastníctve hlavného mesta SR a protokolom z roku 2011 bolo zverené do správy MČ Petržalka. Takže zodpovedným za údržbu je teraz kto. Povedal by som že je to skôr MČ.
01. apríl 2019

Martin U

Podnet stále bez konkrétneho riešenia.
01. apríl 2019

Zuzana

A to asi prvým aprílom 2019 nekončí ...
03. apríl 2019

Martin U

Prerastená zeleň, neporiadok, suché ihličie.
23. máj 2019

Martin U

Bez údržby alebo ostrihania. Stále
24. máj 2019

Zuzana

Presne takto sa veci naťahujú a kopia .Neriešené ide do zabudnutia- keby to bol obrovský problém tak chápem, ale toto ?
25. máj 2019

Martin U

Nepokosené, neostrihané, neupratané.
25. máj 2019

Jana P

zrejme treba kliknut na "nahlasit", ak chcete aby podnet opat "ozil" - t.j. isla notifikacia adminovi, ktory nasledne (zrejme) opatovne posiela podnet samosprave
25. máj 2019

Michal Haman

Podnet bol preposlaný Magistrátu s prosbou o vyjadrenie.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
26. máj 2019

Jana P

@Michal, magistrat zreme napise, ze pozemok bol zvereny zverovacim protokolom do spravy Petrzalky (vid foto, list vlastnictva hore)
26. máj 2019

Michal Haman

V histórii podnetu už podnet bol zaslaný aj MČ Petržalka. Tá však bez odpovede podnet prehodila na Magistrát. Počkajme si teda na vyjadrenie Magistrátu, ak ten označí Petržalku, prepošlem to opäť jej a budeme čakať na vyjadrenie od nej.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
26. máj 2019

Martin U

Od zverejnenia tohto podnetu sa vymenilo vedenie MČ. Možno by stálo zato im zaslať tento podnet opäť na vedomie, s odkazom na výpis z katastrálneho portálu, ktorý som tu dal.
26. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
26. máj 2019

Zuzana

Celé to začalo niekedy v októbri 2018 , máme máj 2019 - v podstate 7 mesiacov. Ešte 2 mesiace a už by sa aj dieťa narodilo ...
26. máj 2019

Martin U

To je ešte v pohode Zuzana. Mnoho podnetov tu je neriešených ešte z čias Vtáčnika ako primátora, dobrých 5-7 rokov dozadu
26. máj 2019

Zuzana

Aj som si myslela, čokoľvek sa ide s MĆ riešiť, je vo väčšine prípadov nekonečný príbeh.
13. jún 2019

Martin U

Stále sa nič nevyriešilo.
13. jún 2019

Jana P

mna by zaujimalo, preco ludia z "Oddelenie vzťahov s verejnosťou Magistrát hlavného mesta SR Bratislava" neskontroluju najprv, kto ma ten pozemok v sprave a zbytocne zatazuju magistratne oddelenie. Ti akurat (v lepsom pripade) odpisu, ze pozemok ma v sprave Petrzalka. V horsom pripade sa dozvieme obligatorne "dakujeme za podnet. po jeho vyrieseni vas budeme informovat"
13. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
16. jún 2019

Martin U

Takýto stav zelene je naozaj žalostný.
29. jún 2019

Martin U

Koniec júna a žiadna zmena.
09. október 2019

Martin U

Zosušená tuja na parkovisku na Námestí hraničiarov. Žiadna reakcia magistrátu od mája.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania