Auta blokujú vstup do škôlky na Vyšehradskej


V riešení
meno
Jana 07. novembra 2018

Auta blokuju vstup do skolky na vysehradskej17 mozno pomoze zlta ciara a tabula

09. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, máte pravdu že režimovanie statickej dopravy by veci pomohlo. Odborné útvary miestneho úradu pripravili návrh dopravných opatrení na vylepšenie situácie v území pri materskej škole Vyšehradská. Po ich prerokovaní a schválení ich zrealizujeme z rozpočtu 2019. V prípade, že vodiči parkujú svoje autá tak, že bránia vstupu do škôlky, prípadne ohrozujú bezpečnosť detí alebo rodičov je nevyhnutné kontaktovať mestskú políciu, čo napokon môže urobiť i vedenie materskej školy. Ďakujeme.

Mestská časť Bratislava-Petržalka
16. január 2019

Matej

Problem primarne vznikol tym, ze pri nedavnej rekonstrukcii vytvorili nove vstupy zo skolky, ktore nepochopitelne vedu priamo na vozovku. Povodny vstup, ktory sice nebol idealny (ale to je dane poziciou budovy) uzavreli, cim teda vytlacili aj tych par ludi, ktori prichadzali z daneho smeru na vozovku (viz obrazky).

Ako vsade v petrzalke, tak aj v tejto oblasti nie je zrovna idealne parkovanie. Odstavit tych par miest, kde sa da aspon ako-tak parkovat legalne koli cca 1 hodine, ked je rano najvacsia premavka mi pride ako riesenie na ukor obyvatelov v okoli. Taktiez to nic nevyriesi - v ranajsich hodinach najvacsiu prevadzku sposobuje prichod ziakov do nedalekej ZS Narnia, kde ich vacsinou vozia na autach. Takze neprijemne premavka tam bude stale, len tam nebude stat par aut.

Navyse do arealu skolky vedu minimalne dalsie 3 vchody - z bocnej srany, pristupne bezpecne z chodnika. Ano, je pravda, ze pre hlavny vchod je nutne obist budovu - ale je to uplne bezpecna cesta na pozemku skolky. Staci aby tieto vstupy boli rano otvorene. Cesta sa mozno predlzi o 3 minuty, ale bude uplne bezpecna a bez stresov. A keby sa obnovil ten vstup co zastavali, tak by pribudol este jeden pristup - napr. pre rodicov co prichadzaju od autobusovej zastavky, alebo co autom zastavia na 3+ parkoviskach, od ktorych je neruseny bezpecny pristup.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania