Parkovisko - cyklochodník

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Neriešený

Dobrý deň, gratulujem starostovi k volebnému úspechu a zároveň ho týmto chcem poprosiť o riešenie problému parkovania na cyklochodníkoch v okoli futbalového ihriska a kostola vo Vrakuni. pravidelne v nedeľu a počas zápasov, tréningov si to ľudia bez akýchkoľvek starosti zaparkujú priamo na cyklochodník, čím ho totálne zablokujú a vytvoria prekážku pre chodcov, cyklistov, kociare, ktorí sa následne vyhýbajú pomedzi autá. navrhujem osadenie zákazu zastavenia, pripadne domaľovať žltú čiaru a pri kostole parkujúcich na cyklochodníku pokutovať, papučovať.... nepredpokladám, že všetci takto parkujúci majú problémy s nohami, pripadne sú ZŤP, takže parkovanie pár minút od kostola a ranná prechádzka och pravdepodobne nezabije. Ďakujem

13. november 2018

Tomasko

K tomuto sa pripajam aj ja. Ked som sa oslovil jedneho vodica co siel do kostola , zacal po mne stekat. Pravdepodobne sa vyspoveda a priestupok je odpusteny.
19. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Preveríme ho a budeme Vás informovať, pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
20. november 2018

Tomasko

Pani Hena! Teraz budem mozno nechutny. Je to od MU cca 274 m. Overenie situacie nezaberie vela casu ( priemerna rychlost nieco cez 4 km/h, 274x2= cca 550m = okolo 10 min s privretym okom a vyfajcenou cigaretkou) Nevyhoda je ze to byva podvecer alebo cez vikend. A to sa uz asi nikomu nebude chciet preverovat
20. február 2019

Andrej

Od novembra je nejaká zmena?
12. máj 2019

Dalibor

Bežný víkend , bude sa s týmto niečo robiť? poprosím o vyjadrenie MU Vrakuňa.
12. máj 2019

Dalibor

prešlo pol roka od môjho prvého nahlásenia a asi nejakého “ preverenia “ a nejaké riešenie, výsledok, postup ????? 6 mesiacov a žiadna akcia.
05. október 2019

Peter GreenWitcher

najme v case futbal. zapasu enormne vela parkujucich bezohladcov parkuju na celej cyklotrase ohrozenie chodcov aj cyklistov najme ked maju aj otvorene dvere od auta. najlepsie osadit tam protiparkovacie stlpiky dlhodobo nerieseny problem takto parkovacia politika aj tak nebude fungovat.
06. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Peter GreenWitcher,
opätovne posielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
06. október 2019

Dalibor

Ďakujem za znovuoživenie podnetu. Aj keď neverím, že sa tento rok ešte uskutoční náprava. Budúci rok sa má dobudovať chýbajúci cyklochodník smer letisko, takze ideálna príležitosť poriešiť aj tuto časť cyklochodnika. Snáď s tým kompetentní niečo urobia. Zároveň dávam do pozornosti aj tento môj podnet ( https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/20900/dopravna-znacka-v-strede-cyklochodnika ) kde sa nepodarilo dohľadať zodpovednú osobu, ktorá by bolo schopná tento problém posunúť ďalej / vyriešiť.
10. október 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA II popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť najmä v rizikovom čase (podvečer a cez víkendy) aj na riešenie parkovania vozidiel na Šíravskej ulici v Bratislave.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
11. máj 2021

Lukáš

Problém pretrváva. Nečinnosť MP nepozná limity
11. máj 2021

Dalibor

Tak počkajme či sa niečo zmení - ako jeden z nápadov, čo by fungoval navrhujem urobiť z chodníka oficiálne parkovisko a spoplatniť ho, toto jedine myslím na lemplvodicov/ športovcov zaberá. To by im už zrazu nevadilo prejsť pár sto metrov na tréning/ futbal. Cyklisti a mamičky môžu chodiť po druhej strane, aspoň sa prejdu trocha dlhšie, koniec irónie. Prosíme o znovuotvorenie problemu
14. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetné komunikácie sú vo vlastníctve aj v správe hl. m., neboli zverené do správy MČ BA-Vrakuňa. V podstate nezáleží, koho je pozemok, na ktorom je vybudovaný predmetný chodník alebo cesta ako stavebná časť. Ak auto zle parkuje, parkuje na vybudovanej časti, ktorá je na LV zapísaná ako: 22 - Pozemok, na ktorom je postavená inžinierska stavba - cestná, miestna a účelová komunikácia, lesná cesta, poľná cesta, chodník, nekryté parkovisko a ich súčasti. Chodník prináleží ku komunikácii II. triedy - tá patrí do správy hl. m. Cyklotrasu v tomto úseku nerealizovala MČ BA-Vrakuňa, ale organizácia STaRZ (Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislavy ako rozpočtová mestská organizácia, ktorá vykonáva okrem iného aj výstavbu hlavných cyklistických trás na území hl. m. SR BA,). Samotná dopravná značka C10 hovorí, že ide o cestičku pre chodcov a cyklistov, teda riešiť neoprávnené parkovanie vozidiel je plne v kompetencii polície. Opakovane ich upovedomíme o predmetnej záležitosti. O vyjadrenie požiadame aj kolegov na magistráte.

S prianím pekného dňa
Kto? Magistrát hl. m. SR BA

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
14. máj 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
29. júl 2021

Radka

dobrý deň, mohol by sa prosim magistrát vyjadriť?
29. júl 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Radka,
podnet bol opätovne preposlaný na magistrát.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania