Chýbajúci priechod pre chodcov na Iľjušinovej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Stano 22. novembra 2018

Chýbajúci priechod pre chodcov na dôležitej trase do školy, škôlky a kostola.

Chodci (hlavne deti), ktorí idú od Lúk (Holičská, Brančská) smerom do škôlky, školy alebo do kostola, nemajú ako bezpečne prejsť cez cestu. Parkujúce auta znemožňujú prechod resp. obmedzujú výhľad, lebo všetci chodci tu aj tak prechádzajú cez cestu. Je to priama trasa do škôlky a školy.

Navyše je na tejto križovatke veľká frekvencia aut a žiaci sa dostávajú do veľmi nebezpečných kolíznych situácii.
Kvôli bezpečnosti žiakov je na tomto mieste potrebný vyvýšený priechod pre chodcov.

29. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, podnet zaradíme do registra podnetov na oddelení územného rozvoja a dopravy ako komplexnú úpravu križovatky (zmenšenie polomerov a zriadenie širokého spomaľovacieho prahu).
Avšak pre realizáciu uvedeného podnetu je treba najprv spracovať projektovú dokumentáciu, schváliť cestným správnym orgánom a následne zrealizovať. Tiež treba na realizovanie schváliť finančné prostriedky. Tie budú posudzované pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2019. Za podnet ďakujeme.

Mestská časť Bratislava-Petržalka
02. október 2019

Peter Radacovsky

Dobrý deň, od podnetu ubehol rok a neudialo sa nič..
15. jún 2020

Stano

Dobrý deň,
prosím o info aký je stav
15. jún 2020

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.