Parkovanie pred OD Centrum

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Karlova Ves

Vyriešený
meno
Pavol 23. novembra 2018

Dobrý deň, rád by som upozornil na zmätočné označenie možnosti parkovania pred Obchodným domom Centrum. Ako som zistil, množstvo občanov je presvedčených, že parkovanie je tam už možné len za poplatok, nakoľko tak to vyplýva aj z dopravného značenia. Bolo by možné doplniť informáciu, že max 2hod. parkovania sú zdarma?

27. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. Dopravná značka IP 17b "Parkovisko, parkovacie miesta s regulovaným státím" nevyznačuje platené parkovanie, ale regulované. Občania, ktorí si mylne myslia, že parkovanie je na parkovisku za poplatok, si túto značku mýlia s dopravnou značkou IP 17a "Parkovisko, parkovacie miesta s plateným státím". Dopravné značenie, osadené na parkovisku pri OD Centrum, bolo schválené v Operatívnej komisii pre dopravné značky a dopravné značenie. Informuje o regulovanom státí, kedy je na parkovisku v čase od 08:00 - do 17:00 možné zaparkovať najviac na dve hodiny. Príchod si vodič pre kontrolu mestskou políciou vyznačí na parkovacom kotúči, ktorý si JEDNORAZOVO zakúpi v prevádzke Kľúčová služba v OD Centrum. Tento kotúč vodič potom pri opakovanom zaparkovaní na predmetnom parkovisku znovu používa, to znamená, že nič (okrem prvotnej investície do parkovacieho kotúča) neplatí. Dopravné značenie bolo osadené z dôvodu celodenného parkovania vozidiel a nemožnosti parkovania obyvateľov, ktorí si chceli v OD Centrum nakúpiť. Dve hodiny parkovania je dostatočne dlhá doba na nákupy. Samozrejme, v čase od 17:00 do 08:00 povinnosť použitia parkovacieho kotúča odpadá a tým pádom je v tomto čase možné parkovať viac ako dve hodiny.

Pavel Vrabec
Oddelenie dopravy a životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti
Bratislava-Karlova Ves
Nám. sv. Františka 8
842 62 Bratislava
14. január 2019

Dufi

Dobry den,
ja by som este na margo tohto podnetu poprosil aby meska policia dosledne kontrolovala toto parkovanie pocas dna a hlavne sa zamerala na stredu, ked sa konaju tzv. Farmarske trhy a trhovnici si tam veselo odstavia dodavky na cely den, len aby mali svoj "pojazdny sklad" hned "za zadkom".
Zaparkovat v stredu co i len na 5 minut a ist vyzdvihnut dieta do skolky je potom este o poznanie tazsie nez v ine dni.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania