Nebezpečná križovatka vo Vrakuni

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený
meno
Psickar 07. decembra 2018

Pan Starosta Vrakune,
Co keby ste konecne pomohli doriesit ten problem s vyjazdom na Podunajsku z Estonskej.
Hranica mestkych casti je presne v tejto ulici ale zial tu zltu ciaru musite dat spravit VY (Vrakuna)
Vasi volici a vodici prechazdaju z Rajeckej krizom cez Estonsku na Podunajsku.

Je tam dlhe roky problem s vyhladom v krizovatke ktory ste vyriesili zrkadlom.
Ale ze auto ktore vychazda z ulice musi ist 60-100m protismere
a stretne sa s autom z hlavnej a nema sa ako vyhnut sa neriesi VOBEC!
Okrem toho auto z hlavnej nema vobec sancu vidiet auta z vedlajsej (Estonskej)

Co keby ste tam dali nieco co zabrani parkovaniu pred tou krizovatkou.
Armenska (50m odtial) taku ciaru dostala preco tu to nejde?!
Mestka policia tam moze stat a vybera kazde rano!

Vdaka!

07. december 2018

Max

Zdravím, ¨
plne súhlasím, prejazd touto frekventovanou uličkou je každodenná "nočná mora", aj napriek tomu že na Estónskej pár metrov od tejto ulice pribudlo pred pár mesiacmi nové parkovisko pre cca 20 aút, nič sa nezmenilo, vodiči tu parkujú naďalej lebo "sa dá", mestská polícia napriek jasnému porušovaniu vyhlášky je "slepá"- podobne ako na Šíravskej - tam je slepá dokonca aj štátna polícia,ktorá tam má stanicu a asi aj úradníci na miestnom úrade, kde rovno pred ich oknami autá blokujú takmer celý jeden jazdný pruh. No musím "oceniť " ako sa vyriešilo parkovanie pri kostole. Osadili sa biskupské hlavy na okraj zóny pred vstupom do kostola, takže autá teraz namiesto čiastočného státia na ceste/a širokom chodníku stoja celou svojou šírkou na ceste po oboch stranách a prejsť tadiaľ bezpečne je doslova "božím zázrakom " , Celkovo parkovacia politika je v mestskej časti nekompetentná, preferuje sa komfort ľudí - zaparkovať čo najbližšie k domu, na úkor bezpečnosti. .....Nechápem napríklad na čo sa na Arménskej osadili dve 30km tabule vzdialené od seba len 10m??? To si niekdo vážne myslí že po odbočení z Estónskej na Arménsku /90 stupňová úzka odbočka/ dokáže niekto autom vystreliť na 20m úseku nad 30ku?, osadili sa retardéry a info značky zapichly do chodníkov pre chodcov! , bohužiaľ naďalej sa toleruje parkovanie po oboch stranách cesty aj keď tam každý vlastník domu má vlastnú garáž/státie , njalepšie keď sa postavia rovno do križovatky s Podunajskou, však čo keď mám 5 áut ale iba jednu dvojgaráž :(
....Kedy uvidíme niejaký kvalitný projekt na záchytné parkovisko / garážový dom s kyvadlovou dopravou k panelákom?
25. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, predložíme projekt vodorovného značenia V12b (žlta čiara) v Operatívnej komisii na Magistráte hl.m. SR Bratislava. V prípade kladného stanoviska a odsúhlasených finančných prostriedkov zabezpečíme realizáciu. Pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
26. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, na mieste bude vymaľované spomínané dopravné značenie. O realizácii vás budeme informovať. Pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
10. december 2019

Psickar

Administrator stranky mozete to dat ako vyriesene
po rokoch kooooneecne je tam zlta ciara
sice pred volbami ale aspon
este tam stoja nestastnici na zltej ciare hadam si to vsimnu a prestanu parkovat.
10. december 2019

Max

tak ano, je.to.pokrok, ale som sklamaný, čakal som.že tá čiara bude na celom useku ulice. stále sa tadialto nedá dobre prechádzať, buď to.malo byť na celej ulici, alebo z toho urobte jednosmerku s park. miestami. Takto je to stále iba zlý kompromis . ..Prečo to išlo namaľovať na useku estonskej 47 až 51 už pred rokmi? PS Aspoň to lajnu potiahnite cez T križovatku, kde je výjazd z panelakovehu kruhu, keď Ste.sa už do toho pustili .Ďakujem.
10. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Max,
komentár preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
18. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, žltá čiara bola namaľovaná tak ako to schválil dopravný inšpektorát na žiadosť občanov. Na základe tohto stanoviska považujeme toto riešenie za dostatočne vyriešené. Pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
19. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Podnet uzatváram ako vyriešený, keďže zadávateľ podnetu sám navrhuje tento status.

Ďakujem za pochopenie

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.