Chýba priechod pre chodcov (a cyklistov)

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Na križovatke Trnavskej a Rožňavskej sa nedá bezpečne pokračovať po Rožňavskej - chýba tu priechod pre chodov (a cyklistov)

12. december 2018

Andrej

a chyba aj prechod pre chodcov alebo lavka medzi freshmarketom a druhou stranou
13. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
02. apríl 2019

Andy

Otazka na policiu. Ako sa tu dá legálne prejsť chodcovi na druhú stranu ???
02. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že sme tento podnet ešte nevyriešili, ubezpečujeme vás však, že na ňom pracujeme a o riešení vás budeme informovať.


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
27. marec 2020

Andy

Za par dni prejde rok, co ste napisali,ze sa to riesi...kedy to bude konecne vyriesene?
31. marec 2020

Michaela

Trnavská cesta-chodník-chýbajúci

Na viacerých miestach v bratislave sa deje to ze zrazu chodnik zmizne a nepokracuje prechodom pre chodcou alebo dalsim chodnikom musite prejst po ceste.
31. marec 2020

Odkaz pre starostu

Podnet preposlaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
31. marec 2020

Karol Bujaček

Chýbajúci prechod pre chodcov?

Na križovatke Rožňavskej a Trnavskej chýba prechod pre chodcov. Chodník končí do cesty, ale prejsť cez ňu je niekedy umenie – nie je prechod a tak vodiči nikoho nepustia.
31. marec 2020

Mirka Wagenaar

Trnavská cesta-priechod pre chodcov-chýbajúci

Chyba priechod pre chodzov. Ak idete peso od martinskeho cintorina nemate moznost sa dostat ku klientskemu centru. Vychodene chodniky dokazuju nevyhnutnost znacenia.
31. marec 2020

Odkaz pre starostu

Viacero podnetov bolo spojených do tohto podnetu. Pripájam odpoved samosprávy k jednému z nich:

obrý deň,

Stanovisko k predmetnej veci je nasledovné:

Pešie prepojenie Trnavskej cesty a Klientskeho centra cez Rožňavskú ulicu chýba. Ako
bezpečnú pešiu trasu je možné použiť riadený priechod pre chodcov cez križovatku
Tomášikova. Mesto plánuje zriadiť ďalší svetelne riadený priechod pre chodcov pri Fresh
markete, ktorý by bol súčasťou už vybudovanej riadenej ľavej odbočky z Rožňavskej.

Počkáme si však na odpoved samosprávy po dnešnom preposlaní podnetu

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
31. marec 2020

Karol Bujaček

Stanislav, tá odpoveď sa naozaj týka tohto podnetu (týchto podnetov)? Spomínajú tam prepojenie Trnavskej cesty a Klientského centra cez Rožňavskú.

Minimálne v mojom podnete (to, čo ste sem skopírovali ako komentár s dátumom 31. marec 2020 – v skutočnosti som to prídával v roku 2014 – ide o chodník pozdĺž Rožňavskej. Žiadne prepojenie s klientským centrom. Rovnaký problém popisuje aj množstvo iných ľudí a prikladajú fotografie toho istého miesta, pozdĺž Rožňavskej.

Ak dobe vidím, iba jeden podnet sa týka iného smeru chôdze, ten pridala Mirka Wagenaar.

Prosím, označte tento podnet ako neriešený. Nie je pravda, že ho riešia od roku 2018 ako by sa mohlo zdať z dátumu tohto podnetu. „Vie“ sa o tom minimálne od roku 2014 a doteraz sa nič nevyriešilo.
31. marec 2020

Odkaz pre starostu

Podľa môjho názoru je potrebné riešiť tento úsek komplexne, preto som podnety spojil, ja tam pracujem a chodím tadiaľ dennodenne a veľmi chýba tejto oblasti celková zmena. Počkajme si na odpoveď samosprávy a následne tomu prispôsobím status.

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
31. marec 2020

Karol Bujaček

Čakáme už od roku 2014, viď screenshot v mojom komentári. Koľko im chcete dať ešte času? V apríli 2019 sľubovali, že budú informovať. Odvtedy žiadna informácia, žiadna úprava priechodu pre chodcov.
31. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

oddelenie dopravného inžinierstva k podnetu uviedlo nasledovné stanovisko:

Pešie prepojenie Trnavskej cesty a Klientskeho centra cez Rožňavskú ulicu chýba. Ako
bezpečnú pešiu trasu je možné použiť riadený priechod pre chodcov cez križovatku
Tomášikova. Mesto plánuje zriadiť ďalší svetelne riadený priechod pre chodcov pri Fresh
markete, ktorý by bol súčasťou už vybudovanej riadenej ľavej odbočky z Rožňavskej.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
31. marec 2020

Karol Bujaček

Opäť odpovedajú nezmysel – nejde o prepojenie Klientského centra a Rožňavskej, ale o chodník pozdĺž Rožňavskej. Prosím, uzavrite ten podnet ako neriešený alebo o tom aspoň dajte hlasovať.
27. júl 2020

Ruby

Tento podnet je roky nerieseny a vyjadrenia kompetentnych su uplne mimo misu. Samosprava aj Odkaz pre starostu sa vyjadruje k priechodu od klientskeho centra cez Roznavsku, hoci podnet sa tyka namalovania par ciar cez TRNAVSKU CESTU, kde konci chodnik v ceste bez priechodu. "Obchadzkova trasa" cez Tomasikovu navrhovana vyssie je snad vtip, alebo sa autor riesenia zabudol pozriet na mapu a rozmiestnenie priechodov pre chodcov. Kedze komplexneho riesenia, ktore je podla samospravy potrebne, sme sa za 6 rokov od nahlasenia tohto podnetu nedockali, mohli by ste konecne namalovat priechod pre chodcov, hoci nie komplexny, tak ako vas ludia ziadaju?
27. júl 2020

Karol Bujaček

Podnet je neriešený, označte ho, prosím, týmto skutočným stavom. Takto by „V riešení“ mohli byť abasolútne všetky podnety.
27. júl 2020

Ruby

Jedna sa o tento priechod pre chodcov cez Trnavsku cestu, chodnik ide paralelne s Roznavskou.
25. august 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme opätovne preposlali so žiadosťou o prehodnotenie stanoviska a dodatočné vyjadrenie.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
22. apríl 2021

Andy

Prešlo viac ako pol roka a žiadna odpoveď..typické
25. apríl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

požiadali sme samosprávu o vyjadrenie k priechodu pozdĺž Rožňavskej (vyjadrenie vyššie sa týka priechodu cez Rožňavskú).

S pozdravom,
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania