Šafárikovo námestie-chodník-poškodená dlažba


V riešení
meno
Ľuboš 14. decembra 2018

Po rekonstrukcii Landererovho parku doslo k zmene usporiadania parkovania v priestore medzi novym parkom a parkom s kacacou fontanou. Bohuzial stare vodorovne znacenie nebolo odstranene a auta aj nadalej parkuju mimo vyznacenych parkovacich miest. Vid. priloha. Casto tu parkuju aj velkorozmerne dodavky. Vysledkom 4 mesiacov takehoto parkovania je, ze sa zacal rozpadat chodnik. Prosim bud toto parkovanie zlegalnite, alebo dohliadnite aby tam tie auta nestali a nenicili priestor vyhradeny pre chodcov. Poznamka: jedna sa o miesto v zone, kde je parkovanie povolene len na vyznacenych parkovacich miestach.

15. december 2018

Jerome

toto je opäť príklad ako ľudia nemajú vzťah k mestu a nevážia si pekné veci, mrzí nás, že staromestský úrad, ktorý má svojich inšpektorov verejného poriadku a sídli skutočne neďaleko, nevidí aj takéto problémy
15. december 2018

jajboli

Toto sa deje o celom meste, parkujúce autá na chodníkch ničia obrubníky chodníkov. Musí sa pristúpiť k zákazu parkovania na chodníkoch ako je tomu aj v iných krajinách (ani koleso na obrubníku). V Sterom Meste už začali rekonštruovať chodníky a vytvárajú tam zálivy s označenými boxami na parkovanie áut, toto je cesta.
18. december 2018

U NAS TAKA OBYCAJ

SLOVAKISTAN je jediny co povoluje samonicenie chodnikov. ved ani povrchova vrstva asfaltu nie je taka ako na ceste/ 3 cm , je to pre chodcov robene.. a nie stat s autom na krajnici!
18. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
02. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Mestská polícia vykonáva pravidelné hliadky, nemôže však zabrániť každému arogantnému správaniu vodičov. V každom prípade, pokiaľ ste svedkom situácie, že vozidlá neparkujú v zmysle predpisov, je potrebné ohlásiť to Mestskej polície na skrátené číslo 159, ktorí pošlú najbližšiu voľnú hliadku na preverenie. Podnet posielame Mestskej polícii na posúdenie/vybavenie.

Ďakujeme za pochopenie a ostávame s pozdravom
Kto? Mestská polícia Bratislava

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
02. január 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Mestská polícia Bratislava
24. máj 2019

Martin U

Parkovanie sa tam už zakázalo. Už len opraviť obrubník.
23. január 2020

Martin U

Nič sa nezmenilo, obrubníky sú stále rozpadnuté.
28. február 2020

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA I popri plnení ďalších služobných úloh zameriavajú svoju činnosť aj na riešenie parkovania vozidiel na Šafárikovom námestí v Bratislave. V prípade zistených priestupkov sa tieto riešia priebežne.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude ihneď vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania