Trnavské mýto - betónové zábrany

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Peter Oravec 18. decembra 2018

Počas rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte magistrát osadil betónové zábrany proti prebiehaniu chodcov cez cestu. Podchod už je zrekonštruovaný, ale mohutné a škaredé betónové zábrany tam ostali. Sú tam vôbec ešte potrebné? Alebo slúžia iba na zber odpadkov? Prosím o odstránenie týchto zábran.

19. december 2018

Eo

ja prosim aby tam osadili nieco poriadne a kludne aj esteticke ale až po unicredit cca. ludia su ovce a ten usek je nebezpecny ...
19. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
19. december 2018

Marek Raffi Raffay

Toto nieje staznost na mesto ale vas co ste to uverejnili ze ste leniva slovanskaaaa ovca 😊😊😂😂😂
19. december 2018

Peter Oravec

Marek, chcete diskutovať, alebo Vám vykanalizovanie stačí?
Ak chcete diskutovať, len sa spýtam, či Vás správne chápem: Akože som lenivá slovanská ovca, keď sa "sťažujem" na neestetické betónové zábrany v centre mesta?
Ďakujem za odpoveď. S pozdravom.
19. január 2019

Michal

lenivy su ti co jazdia vsade autami a maju este aj tu drzost ze trubia po chodcoch...
04. marec 2019

Peter Oravec

Magistrát ignoruje aj tento podnet. Prosím o preposlanie magistrátu.
05. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. apríl 2019

Peter

Dobrý deň,

uvedené betónové zábrany boli umiestnené na Trnavskom mýte v čase rekonštrukcie podchodu ako dočasné riešenie na základe uzatvorenia vstupov do podchodu, zo zápisnice z dopravnej komisie uverejnenej na stránke Magistrátu:
č. - 201/2018 - 13.01.18 Spevnené plochy pri ulici Trnavské mýto, ÚK - MG-OSC umiestnenie DZ počas stavby "OBNOVA PODCHODU PRE PEŠÍCH" - uzatvorenie všetkých vstupov do podchodu. Už v tomto určení je asi chyba, nakoľko zábrany sú postavené nie na ÚK (účelová komunikácia) viď. foto ako sa píše v určení, ale na Krížnej ul. (podľa „ZOZNAM KOMUNIKÁCIÍ NA ÚZEMÍ HLAVNÉHO MESTA SR BRATISLAVY“ – zverejnený na stránke Magistrátu, je to cesta I. triedy). Zároveň musí byť k určeniu naprojektovaný aj tzv. Projekt organizácie dopravného značenia. Na tomto projekte je presne naprojektované umiestnenie betónových bariér. Niekto asi spravil chybu a teraz je otázne kto.

Rekonštrukcia skončila, myslím že v septembri a v zápisniciach z dopravnej komisie nie sú opäť betónové zábrany schválené (čo je nutné zo zákona, nakoľko sú umiestnené na komunikácii I. triedy), alebo som len prehliadol určenie v zápisniciach? Ak áno vopred sa ospravedlňujem.

Preto Vás žiadam o zverejnenie čísla určenia zo Zápisnice Operatívnej komisie a či súhlasili s umiestnením betónových zábran Krajský dopravný inšpektorát, Cestný správny orgán a DPMB na Magistráte v zmysle zákona tak, ako sú umiestnené v čase od skončenia rekonštrukcie podchodu cca september 2018 do 25.3.2019.

26.3. sú opäť schválené betónové bariéry ale len počas MS 2019, poradové číslo určenia 661/2019. Aj umiestnenie je správne, už nie na ÚK, ale na ceste I. triedy Krížna ul. Predpokladám, že po MS 2019 budú už konečne vymenené za niečo estetickejšie.

Ďakujem za odpoveď, prosím nepíšte mi, že mi ďakujete za trpezlivosť.

Informácie ak by boli riadne zverejnené, tak ako majú byť, tak občania si ich vedia overiť sami na stránke Magistrátu. Tieto informácie ste schopný zistiť do cca 3 dní a vy nereagujete 3,5 mesiaca!

Popr. napíšem 211-ku a nechám si poslať celú históriu aj s projektom a na 211-ku musí Magistrát odpísať!

Ešte raz ďakujem za reakciu.

Peter
18. október 2019

Peter Oravec

Zábrany sú vraj preč, podnet je asi vyriešený.
https://imhd.sk/ba/doc/sk/18987/Plot-na-Trnavskom-myte-bol-odstraneny
21. október 2019

Peter Oravec

... sú preč...
...malý krok pre magistrát, veľký skok pre ľudstvo.
21. október 2019

Xxx

Huraaaa, :/ som zvedavy ktory chudak vodic niekoho zrazi
29. október 2019

Lukáš Bartošovič

ma si z coho vyberat, ako v obdobi pred zabranami/murom/plotom, pocas rekonstrukcie podchodu a aj teraz po odstraneni barier, mnohi ludia ignoruju IvoN-ov podchod a hned za koncom zabradlia sa rozbehnu po oblubenej skratke
aj ked najprv si musia pockat, kym ich niekto zdvorilo/sucitne pusti (alebo kym sa presunie masa vozidiel, ktoru vypustili semafory) - tejto trojici to od vystupu z elektricky 4-ky po prichod na zastavku 39 (smer Cintorin Slavicie udolie) trvalo minutu a 15 sekund, ak by som sa vybral cez podchod, zvladnem to beznym krokom zaiste skor
ale zvyk je zelezna kosela, ze...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania