Cesta mládeže - nadmerné solenie

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Antoan 07. januára 2019

Nadmerné solenie cesty aj chodníkov. V chránenej oblasti Malých Karpát.

09. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Zimná údržba mesta prebieha v súlade so schváleným operačným plánom zimnej údržby: https://www.bratislava.sk/sk/sprava-a-udrzba-komunikacii. Môžeme Vás ubezpečiť, že dodávatelia našej zimnej údržby dodržiavajú technické normy Slovenskej republiky ako aj smernice Európskej únie. V tejto lokalite využívame ekologický materiál (MgCl2 - chlorid horečnatý). Robíme všetko preto, aby zimná údržba prebiehala, čo najefektívnejšie.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
10. január 2019

Antoan

Posýpacie auto vysýpa neúmerné množstvo soli na cestu a pracovníci rozhadzujú veľké množstvo soli na chodníky. Cesta aj chodníky boli odhrnuté až na asfalt a preto nie je dôvod soliť. Soľ pôsobí cca dve hodiny potom ju zakryje sneh. V tejto lokalite je zákaz vjazdu aut a po dobrom odhrnutí snehu netreba soliť len kvôli občasnému prejazdu autobusu. Chodci chodia po lesnej cestičke , ktorá sa neodhŕňa a ani nesolí. Je to zbytočné mrhanie peňazí a pracovníci by mohli byť využitý na dôležitejšom mieste. Napríklad v meste aj v mestských častiach je veľmi slabá údržba chodníkov aj ciest .

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania