Astrová-dopravné zrkadlo-chýbajúce

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Barbora 05. januára 2019

Pri výjazde z Astrovej ulice doľava na Ľanovú (križovatka bližšie k poliklinike) je kvôli autám parkujúcim na chodníku veľmi zlá viditeľnosť. Vodič musí s autom vojsť výrazne do križovatky aby sa presvedčil, že mu sprava z Ľanovej nič nejde. Je to nebezpečná situácia a zároveň tým pochopiteľne obmedzuje vozidlá, ktoré medzičasom prídu po Ľanovej zľava (od polikliniky).
Pomohlo by umiestnenie zrkadla. Oproti Astrovej ulici je dokonca stĺp verejného osvetlenia, na ktoré by sa dalo zrkadlo umiestniť.
Situácia na fotke je dokonca ešte z "lepšieho" dňa. Biele auto parkuje ďalej od križovatky. Väčšinou autá parkujú bližšie, tesne za dlaždicami bezbariérového obrubníka. 5 metrová vzdialenosť parkujúcich áut od križovatky nie je dodržaná nikdy.

11. január 2019

Barbora

Aktuálna situácia danej križovatky. Parkovanie v križovatke nikomu nevadí a viditelnosť pri odbáčaní z Astrovej doľava nulová.
15. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
tento podnet sme preposlali naším zodpovedným pracovníkom, ktorí vykonajú obhliadku a následne musia tieto veci prekonzultovať s Krajským dopravným inšpektorátom.
O vyjadrení Vás budeme informovať.

Útvar pre styk s verejnosťou
Miestny úrad Ružinov

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.