Hraničná-cesta-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Andrej 06. januára 2019

Na Hranicna ulici sa aj po nedavnej rekonstrukcii povrchu vytvara po dazdi obrovska mlaka, vid prilozene fotografie. Prva je z 24.12.2018 po dazdi z 23.12 na 24.12 a druha je zo 6.1.2019, tiez po celodennom snezeni/dazdi z prechadzajuceho dna. Vodici to dokonca obchadzaju cez chodnik a travnik. Miesto je cca na urovni autoumyvarne a pumpy.

Mlaka sa tvori v mieste kde byvala mlaka aj pred rekonstrukciou. Stav sa nezmenil, akurat tam nie je obrovsky vytlk. Teraz je to este horsie, lebo voda stoji aj na oboch chodnikoch.

Evidentne predvolebna PR rekonstrukcia vymeny asfaltu bez dalsich oprav obrubnikov, podlozia, kanalizacie atd. Cesta je v sprave magistratu, mozete podnet smerovat priamo tam.

08. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, na základe vykonanej obhliadky v XI./2018 bol investor upozornený na stojatú vodu po oprave povrchu na Hraničnej ulici. K oprave dôjde v jarných mesiacoch 2019.






Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. apríl 2019

Andrej

Vazeny Magistrat, prepacte ale ste na smiech. Informoval som sa u investora - YIT. Podla ich vyjadrenia si Mesto objednalo len opravu vrchnej casti vozovky, vobec sa neriesila upchata odtokova kanalizacia ani podlozie cesty ani obrubniky.

Priebezne som v oblasti videl minimalne 2x behat chlapikov v oranzovych vestach, asi z BVS a vpuste cistili. Po dazdoch za posledne mesiace tam uz voda nestoji, aspon nie v takom mnozstve.

Myslim si, ze to nie je chyba investora, ale chyba Mesta a odflaknuteho projektu a predvolebnych asfaltovaciek.

Podnet navrhujem zatvorit ako vyrieseny.
20. máj 2019

Viliam

Pridávam nielen upchaté vpuste ale výškovo zle osadené vpuste - na foto vľavo vpust je vyššie ako okolie vozovky a voda stojí na vozovke, na foto vpravo je vozovka nižšie ako vpust a voda tiež stojí na vozovke, odporúčam pánom z magistrátu sa tam postaviť počas dažďa aby Vás autá okúpali počas chôdze po chodníku!!!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania