Smolenická-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení

Pracovníci spoločnosti Veolia, neustale. jazdia autom po chodniku. Napriek tomu ze. maju 10.metrov dalej parkovisko. Za ťažko prejsť kusok peši. Ničia verejnu zeleň a ohrozujú chodcov. Umiestnite prosim zabrany pokutujte arogantnych vodicov. Ďakujem

29. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

kontaktovali sme spoločnosť Veolia. Hneď ako získame od nich stanovisko, budeme vás informovať.
Kto? Spoločnosť Veolia, ktorá nespadá pod samosprávu.

Miestny úrad Bratislava - Petržalka
29. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

prikladáme stanovisko spoločnosti Veolia:

Mrzí nás, že sa takéto niečo môže diať. V žiadnom prípade takéto konanie neschvaľujeme, aj keď parkovanie a prejazd chodníkmi v Petržalke je úplné bežnou vecou pre rezidentov aj nerezidentov. Určite vydáme poučenie pre všetkých našich kolegov, aby sa skutočne vystríhali týmto veciam.

V neposlednom rade je výhrevňa a CZT ako také zo zákona 657/2004 verejno-prospešným zariadením, a prevádzke a údržbe je veľa krát znemožnený prístup k zariadeniam zaparkovanými autami a pod. V takých prípadoch je obsluha resp. údržba nútená prejsť mimo vozovku, aby sa ku kotolni a/alebo OST dostali. Často krát z dôvodu prevozu ťažkých bremien a pod.

Ak by sa podobná vec mala diať pravidelne, určite prosíme, aby dotyčné vozidlo resp. osobu obyvatelia odfotili a zaslali nám podnet. Bez bližšej špecifikácie okolností, kto to bol, kedy a presne kde, nemáme možnosť riešiť vzniknutú situáciu na osobnej báze. Každopádne sa za vzniknutú udalosť ospravedlňujeme a poučíme zamestnancov prevádzky a OaÚ.


Miestny úrad Bratislava - Petržalka
01. február 2019

Peter

Prejazd chodníkmi je zakazany, prosim nevyhovarajte sa ze iní to robia tak vy tiez. Je tam parkovisko 10 m a jedine bremena ktore tam vozia su ich zadky. Ohrozuju chodcov a nicia verejnu zelen pravidelne su tam zaparkované auta ktore musia porušiť zákon aby tam zaparkovali. Ďakujem za pochopenie.
07. február 2019

Peter

BL438SJ 7.2.16.33 dalsi co niesol bremena? dalsi co nemohol zaparkovať 10 m dalej na poloprazdnom parkovisku...
20. február 2019

Peter

20.2. 16.45 to iste
26. február 2019

Peter

vyhovorky same
10. marec 2019

Peter

Vikend prazdne parkovisko ale bremena treba nosit, smiešne vyhovorky :D
15. marec 2019

Peter

Ak by sa podobná vec mala diať pravidelne, určite prosíme, aby dotyčné vozidlo resp. osobu obyvatelia odfotili a zaslali nám podnet....

Prosim vas kolko fotiek vam mam este poslat aby ste sa tym zaoberali?
28. marec 2019

Peter

stale to isté auto nici zelen a jazdi po chodniku, prosim preposlať znovu. Chceli dokaz maju ich plno
31. marec 2019

Michal Haman

Podnet bol preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
04. apríl 2019

Peter

este ze ma veolia kadial jazdit, vsak chodci mozu uskakovat na travnik. (vid video)

https://youtu.be/jo9gep5SAvM

BL820KY

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania