Eisnerova-stavby a budovy-neohlásené stavebné úpravy

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

Vyriešený
meno
Juraj Marušiak 13. januára 2019

Na Eisnerovej ulici sa v blizkosti Lidla nachdza neoznacena stavba. Nie je zrejmy investor, dodavatel, termin dokoncenia... Navyse info tabula sa vyhraza zlodejom fyzickymi trestmi, co asi nie je v sulade so zakonmi.

14. január 2019

Damian

Presne, odkedy je v zakonoch moznost developera trestat niekoho fyzicky? Odkedy je tiez v zakonoch moznost stavat bez parkovacich miest, prijazdovej cesty, moznosti zasobovania a stahovania sa do objektu bez toho, aby bol zablokovany jediny chodnik veduci do OD Glavica, kde bude okrem mnozstva bytoviek este aj vlakova stanica? Kadial sa tam ludia dostanu, v pripade, ze sa tato stavba spusti do prevadzky? Chore, skorumpovane a na hlavu...
15. január 2019

Eva

Za chvilu sa co bude diat, developer bude strielat tych, co chcu pripomienkovat? To uz kde sme...zaostala africka krajina?
16. január 2019

Jurkov Kamarát

Damian: ja nevidim na ziadnej fotke zablokovany chodnik. Pokial mne by chodili do rozostavaneho domu fetaci, tiez ich bijem.
Eva: zaostala africka krajina budeme vtedy, ked nam po uliciach budu chodit take individua, ake byvali na tej stavbe v nocnych hodinach.
V tomto sa plne zastavam stavebnika.
16. január 2019

Juraj Marušiak

Pan Jopek, vy si naozaj myslite, ze ma mat kazdy pravo hocikoho len tak trestat fyzicky? V civilizovanych statoch maju na to pravo len organy cinne v trestnom konani.
17. január 2019

Jurkov Kamarát

Ale jasne, budeme sa zaoberat cudzou stavbou, na ktoru si moze majitel vyvesit co chce. Lebo to je to, co naplna nas zivot, ze, Juraj? Naco mudrujete nad takou blbostou? Nemate nic na praci? Je to obycajna tabula, tak z toho nerobte megaproblem.
17. január 2019

Juraj Marušiak

Peter, keď je to podľa vás blbosť, tak načo sa k tomu vyjadrujete? Venujte sa užitočnejšej práci, keď k téme nemáte čo povedať.
17. január 2019

Jurkov Kamarát

To plati predovsetkym pre Vas. Trapne vrtanie sa do "cudzich tabuliek" je fakt hrdinstvo ...
23. január 2019

Dusan

Nuz zakony SR davaju ludom pravo na informacie a ucel tejto stavby aj kto a ako ju realizuje patri k tymto narokom a je sucastou demokratickej spolocnosti...inteligentny clovek s trojcifernym IQ si vie predstavit aj to co na foto nie je vidiet priamo teraz a ako bude stavba fungovat v buducnosti a ze to bude problem nielen pre pesich ale aj pre dopravu a nemalo to byt nikdy povolene a to ani omylom, nakolko to nesplna nic najma dopravne po vsetkych strankach...zaujimave je, ze MU DNV sa nevyjadruje a miesto toho je tu agresivny trol, ktory ma so stavbou zrejme nieco spolocne. Pokial novy starosta nevymeni vedenie stavebneho uradu nebude lepsie...
23. január 2019

Eva

Nech sa paci pre tych, ktori nechapu ako sa zablokuje chodnik pre pesich pri akejkolvek cinnosti okolo budovy, ci uz zasobovanie, dalsia vystavba ale aj kazdodenna prevadzka...a kedze tato stavba bude navzdy obmedzovat zivot nemalej casti ludi chodiacich denne po chodniku smerom z a do OD Glavica je to problem a velky...a so zakonom.
24. január 2019

Jurkov Kamarát

Dusanko, troll ta denne asi sprevádza na cestách a naháňa ti to tvoje slávne iq.
Áno, ta stavba tam nemá čo hľadať, to máš pravdu. A povoliť jej výstavbu bola chyba. Hlavne, keď má byť poschodová a aj zavadzia prehľadu na kruháči. No tu ide o malú tabuľku, ktorá silno prekáža Jurajovi. Ja k tomu iba tvrdím, že majiteľ má právo brániť svoj majetok a pokiaľ to nezvláda cez políciu, musí si pomôcť sám. Ak by k tebe chodili na vandrovku feťáci, tiež to budeš riešiť a určite nie v rukavičkách. To je celé.
Eva, ja predpokladám, že ten priestor, čo je pri stavbe, bude slúžiť ako "dvor" pre parkovanie. Ak nie, bude to prúšvihový priestor, kde bude každý okoloidúci vďačne hádzať odpadky, ako to robia mnohí teraz. A každá stavba predsa prináša blokovanie okolitého priestoru. To sa dialo aj pri výmene rúr po celom sídlisku. Mohli sme nadávať koľko sme chceli, proste stavebník mal prednosť pred nami. No a táto predmetná stavba je iba štartovanie hnevu občanov, ak som dobre vnímal témy okolo DNV, tak tých stavieb má byť v tejto časti viac a väčších.
24. január 2019

Martin

mna zaujima ci novy starosta aj cita tento portal a zabezpeci obyvatelom DNV aspon taky zaklad, ze sa tu nikto nebude na verejnosti vyhrazat ludom fyzickymi trestami ako v stredoveku...na mnohych je to privela uz, co sa deje v tejto MC. Co sa tyka tejto stavby..po DNV sa hovori vselico, napr. ze si dany stavitel po rozostavani nakoniec zmeni funkciu z obchodnych priestorov a kancelarii na ubytovnu...ale aj to, ze tito co to stavaju podporovali kandidaturu sucasneho starostu, prave preto aby sa tu dialo, co sa tu deje...nuz co sa bude diat dalej ukaze aka bola pravda...po dostavani to nebude dopravny problem len pre chodcov ale aj pre auta...do Lidlu sa uz autami na nakup asi nebude dat dostat co je tak obostavany budovami bez parkovacich miest
24. január 2019

Juraj Marušiak

Nebezpečné vyhrážanie je trestný čin. Verejne sa to tu nepraktizovalo ani v 90. rokoch.
24. január 2019

Jurkov Kamarát

Juraj, majiteľ tej stavby sa predsa nevyhráža okoloidúcim, ale tím, čo mu chodia v noci na stavbu. A asi má na to pádny dôvod, keď tam umiestnil takú tabuľku. Mával tam nočné návštevy, preto tak asi spravil. Je to iba tabuľka. Keď na detskom ihrisku vyvádzajú asociáli, si ticho a žiadny podnet tu nedáš. To mi príde trochu selektívne.
Keď upozorňuješ na vandalizmus alebo znečistenie v DNV, je to správne. Ale toto s tou tabuľkou ... je blbosť. A je mi jedno, či mi tu hneď papuľujú deti a nazývajú ma agresorom iba preto, že mám iný postoj.
24. január 2019

Juraj Marušiak

Pán Jopek, chcem vám vysvetliť, že budem dávať také podnety, aké uznám za vhodné a vy ste úplne ten posledný, s kým sa o tom budem baviť. Tak už neotravujte, začnite sa venovať nejakej práci, ak vôbec viete, čo to je.
24. január 2019

Jurkov Kamarát

Byť dlhodobo nezamestnaným je tvoja doména, Jurko.
25. január 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

chcel by som vás všetkých požiadať o dodržiavanie základných pravidiel slušnosti v komunikácii na portál a o držanie sa vecnej stránky, namiesto osobných invektív. Vďaka.

Juraj Hurný
[email protected]
30. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, vo veci Vášho podnetu zo dňa 13.01.2019, týkajúceho sa objektu v blízkosti Lidla, ktorý nie je označený a navyše info tabula sa vyhráža zlodejom fyzickými trestami Vám oznamujeme:
-stavebný úrad vyzval stavebníka, aby označil predmetnú stavbu, následne dňa 30.01.2019 vykonal obhliadku stavby, pričom zistil, že stavba je už označená tabulou s uvedením požadovaných informácií o rozostavanej stavbe "Obchodný objekt - Glavica",
-na stavbe resp. na oplotení k dnešnému dňu nie je info tabuľa, kde sa zlodejom vyhráža fyzickými trestami .

Bc. Veronika Tóthová, ref. oddelenia územného konania a stavebného poriadku MČ Bratislava-Devínska Nová Ves
05. február 2019

Juraj Marušiak

Ďakujem Miestnemu úradu DNV za odpoveď.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania