Ružinovská-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Barbora 18. januára 2019

Križovatka Ružinovskej a Bajkalskej - chodec idúci od jazera a smerujúci k Slovanetu je ohrozený na priechode pre chodcov (prvý výjazd z Ružinovskej na Bajkalskú) kvôli zlej viditeľnosti vďaka autám parkujúcim na chodníku.
Chodec stojí na kraji chodníka a nemá šancu dobre vidieť na Ružinovskú cestu, či z nej nebude odbáčať auto.
Na druhej fotke je výhľad aký má chodec ak tam nie je predmetné zaparkované auto.
Pomohlo by, keby aspoň na prvých 2-3 miestach od priechodu bolo zakázané parkovať, prípadne tam rovno osadiť stĺpiky alebo iné zábrany.

18. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
09. máj 2019

Barbora

Dobry den, prosim o informaciu v akom stave je riesenie vyssie uvedeneho podnetu.
Situacia je stale rovnaka, zaparkovane auta v kombinacii so stromom absolutne znemoznuju chodcom viditelnost na auta prichadzajuce po Ruzinovskej a odbacajuce hore na Bajkalsku.
09. máj 2019

Janči Bakoš

Poslal som na Magistrát "štandardizovanú infožiadosť" cez chcemvediet.sk
Zvyčajne to pohne veci dopredu. Tak držím palce ;)

Otázky z infožiadosti pre inšpiráciu:
1. Aké kroky a kedy (dátum) podnikol Magistrát v súvislosti s neriešeným podnetom LINK
2. Aké kroky a kedy (dátum, aspoň orientačne) plánuje Magistrát vykonať pre vyriešenie tohto podnetu.
3. Kontakt na osobu/oddelenie zodpovedné za riešenie obdobných podnetov.
09. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
na základe vašej aktualizácie bol podnet opätovne preposlaný magistrátu.

Petra Kňazeová
admin Odkazprestarostu-Ružinov
10. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že sme tento podnet ešte nevyriešili, opätovne sme ho preposlali na sekciu dopravy, ktorá sa ním zaoberá. O riešení vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a za to, že nám pomáhate spraviť naše mesto krajším.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
21. máj 2019

Janči Bakoš

Informovanie magistrátu je mizerné, informujem ja.

Sú schválené stĺpiky, momentálne sa pracuje na ich osadení.
21. máj 2019

Barbora

Super, skvele, tesim sa. Snad samotna realizacia nebude trval prilis dlho.
26. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet.

Podnetom sa zaoberáme a riešime obmedzenie parkovania na celej Ružinovskej ulici práve z dôvodu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Sekcia dopravy
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
15. september 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den.. tie stlpiky - kedy budu osadene?
situacia na fotke je sice relativne prehladna, no len vdaka absencii parkujucich vozidiel a tiez "vdaka" chybajucemu stromu
27. november 2020

Eva

Veľmi nebezpečný prechod pre chodcov. Chodec nevidí prichádzajúce rýchle auto v smere z Ružinovskej a auto vidí chodca v poslednej chvíli.
28. november 2020

Barbora

Suhlasim, prechadzam tadial niekolkokrat za tyzden a vzdy so strachom. Viem, ze sa chysta riesenie formou stlpikov, ale vyzera to na dlho.
Nedalo by sa aspon na tie prve dve miesta nakreslit zakaz zastavenia? Velmi by to pomohlo. Podobne sa to spravilo aj pri vyjazde zo Stropkovskej na Ruzinovsku, tiez je tam na prvych dvoch miestach zakaz.
08. jún 2021

Anonymný užívateľ

Ubehli už dva roky a žiadna náprava!
14. jún 2021

Anonymný užívateľ

Do dnešného dňa žiadne riešenie podnetu!
Je to problém osadiť pár stĺpikov?
Pritom za pár platanov pri Tržnici akčne vysolili 170-tisíc €!
14. jún 2021

Anonymný užívateľ

A čuduj sa svete - na opačnej strane medzi stromy natlačili 48 stĺpikov!
14. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň.

Samosprávu sme opakovane požiadali o vyjadrenie k podnetu.

Ďakujeme,

Andrej Shadura
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
20. jún 2021

Peter

Hľadajú sa stĺpiky na Ružinovskej ulici pri Štrkovci, ak ich niekto videl túlať sa po Slovensku, pošlite ich na to správne miesto. Vďaka.
Z úctou, Váš ľudský život
30. jún 2021

Anonymný užívateľ

Dnes je už 30. júna 2021 a podnet je stále nevyriešený.
Je to naozaj taký problém osadiť cca 4 stĺpiky?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania