Studená-cesta-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 30. januára 2019

Dobry den, chcel by som sa na kompetentnych obratit s otazkou / ziadostou ci by bolo mozne osadit na cestu retarder spolu so znackou max. povolenej rychlosti 20km/h na useku, ktory je na fotografiach oznaceny cervernou farbou?? Ide o to, ze 50m usek cesty je jednosmerka, po ktorej musia chodci prechadzat ak sa chcu dostat na autobusovu stanicu Studena (konecna linky c.56), ked idu do prace / skoly zo zahradkarskej osady Mokran Zahon. Nie je tam ani zrkadlo a pri vychadzani na cestu moze dojst ku kolizii s autom! Auta tam jazdia velmi rychlo - skracuju si cestu okolo Tesca, nakup. strediska Styla a pokracuju po studenej...! Ide hlavne o deti, ktore idu na autobus! Dakujem.

02. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
10. jún 2019

Anonymný užívateľ

Dobry den,
zatial sme nezaznamenali ziadny posun v rieseni tejto situacie... Bol sa tam uz niekto z kompetentnych pozriet?
Myslim, ze osadit retarder + zrkadlo by nemalo byt nic zlozite ak sa neuvazuje s komplexnym riesenim - napr. rozsirenie cesty s pripadnym vybudovanim chodnika...

Dakujem.
Papanek Martin
31. december 2019

Anonymný užívateľ

Dobry den, tento odkaz pre starostu bude mat uz ROK od nahlasenia a doteraz sa nic nezmenilo... je len otazka casu kedy sa na tom useku stane nehoda. Take Slovenske - situacia sa riesi az ked sa nieco stane.. smutne.
06. január 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme opätovne poslali samospráve.

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
05. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie dopravného inžinierstva k podnetu uvádza nasledovné:
Bol spracovaný projekt dopravného značenie, kde v predmetnom úseku komunikácie Studená bolo navrhnuté umiestniť dopravné zariadenie – spomaľovací prah. Ďalej bolo navrhnuté umiestniť dopravnú značku B 31 „Najvyššia dovolené rýchlosť“ konkrétne 30 km/h a taktiež značku A 14 „Chodci“, ktorá upozorní vodičov na zvýšený pohyb chodcov po komunikácii.
Projekt bude predložený do Operatívnej komisie pre určovanie dopravných značiek a dopravných zariadení Magistrátu hl. m. SR Bratislavy na schválenie Krajskému dopravnému inšpektorátu. Po schválení bude postúpený na určenie cestnému správnemu orgánu. Po vydaní určenia realizáciu zabezpečí oddelenie správy komunikácií magistrátu.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
14. júl 2020

Anonymný užívateľ

Dobry den, zatial nie je ziadna zmena na danom useku... Jedine co pribudlo je retarder (2x) na ulici Bočná.

V akom casovom horizonte je mozne ocakavat instalaciu?
Dakujem.

Papanek Martin

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.