Žilinská-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Martin 01. februára 2019

Dobry den,
na chodniku pred prevadzkou Cafe Point na Zilinskej ustavicne stoja auta. Kvoli stlpikom na budove nemoze byt o 1,5m ani reci. Prosim o zvazenie osadenia barier.
Dakujem pekne

02. február 2019

Jerome

večný problém, s kočíkom nemáte šancu prejsť
04. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
11. apríl 2019

Martin

Prosim o pripomenutie samosprave, dakujem.
12. apríl 2019

Jerome

TOTO! este nie je doriešené? Zaspali na Magistráte? Tretí mesiac od podania
13. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Juraj Hurný
Odkaz pre starostu
hurny.odkaz@gmail.com
15. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

parkovanie zdokumentované na fotografii je zrejmým príkladom porušenia povinností vodiča, v zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v platnom znení. Ak by bola v aktuálnom čase na miesto privolaná hliadka MsP alebo PZ, mohla by na mieste posúdiť aj ďalšie okolnosti (vzdialenosť od križovatky, šírku vozovky atď.), ktoré by mohli byť taktiež dôležité pre celkový priestupkový dej na stanovenie miery zodpovednosti vodiča.
Aj tento prípad poukazuje na význam privolania hliadky na miesto, nakoľko každý priestupok je v niečom individuálny, jedinečný. Preto hliadka posúdi na mieste všetky okolnosti podozrenia zo spáchania priestupku a volí primerané zákonné spôsoby jeho riešenia, pričom posúdi nesprávne zaparkovanie vozidla aj z pohľadu ustanovení § 43 zákona č. 8/2009 Z. z. (miera vytvorenia prekážky cestnej premávky).
Odporúčame Vám kontaktovať mestskú políciu ihneď ako na mieste niekto bude parkovať podobným spôsobom, o prípadnom rozhodnutí o osadení bariér vás budeme informovať.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
15. apríl 2019

Martin

Dobry den,
dakujem za odpoved, mestsku policiu naozaj volam velmi casto, aj k tomuto pripadu niekolkokrat. Pravdupovediac, nie je to velka zabava a nikam to v podstate nevedie. Na druhy den, alebo dokonca o par minut tam niekto stoji znova. Ide mi o systemove riesenie, nie o trestanie individualnych vodicov.
Martin

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania