Špitálska-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Veronika Ťuu 05. februára 2019

Dobrý deň, týmto by som chela adresovať starostu Bratislavy. Roh budovy na domu na Špitálskej ulici 51, nebespečne vytŕča do ulice kde na malo priestore prechádza električka, autá, cyklisti aj chodci, s tým sa nedá nič robyť avšak viac nebezpečné je keď za tým rohom parkuje auto, vďaka ktorému ani mamička z kočíkom neprejde do neďalekej škôlky. To že sa auto vždy odtiahne je len dočasné riešenie, lepšie by bolo ak by ta na daný roh postavil stojan na bycikle a tým by sa znemožnilo nepovolené parkovanie, chodci by mohly lepšie prechádzať a cyklisti parkovať.

Ďakujem

07. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

parkovanie zdokumentované na fotografii je zrejmým príkladom porušenia povinností vodiča, v zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v platnom znení. Ak by bola v aktuálnom čase na miesto privolaná hliadka MsP alebo PZ, mohla by na mieste posúdiť aj ďalšie okolnosti (vzdialenosť od križovatky, šírku vozovky atď.), ktoré by mohli byť taktiež dôležité pre celkový priestupkový dej na stanovenie miery zodpovednosti vodiča.
Aj tento prípad poukazuje na význam privolania hliadky na miesto, nakoľko každý priestupok je v niečom individuálny, jedinečný. Preto hliadka posúdi na mieste všetky okolnosti podozrenia zo spáchania priestupku a volí primerané zákonné spôsoby jeho riešenia, pričom posúdi nesprávne zaparkovanie vozidla aj z pohľadu ustanovení § 43 zákona č. 8/2009 Z. z. (miera vytvorenia prekážky cestnej premávky).

Ďakujeme za spoluprácu a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
07. február 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Mestská polícia
09. február 2019

Veronika Ťuu

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď.

AVŠAK toto nieje odpoveď na moju otázku.

To že sa auto vždy odtiahne je len dočasné riešenie, lepšie by bolo ak by sa na daný roh postavil Stojan pre bicykle a tým by sa znemožnilo nepovolené parkovanie, chodci by mohly lepšie prechádzať a cyklisti parkovať.

Vďaka
18. február 2019

Odpoveď samosprávy

Na základe podnetu č. 63090 z portálu Odkaz pre starostu, doručeného na Mestskú políciu hl. m. SR Bratislavy (ďalej „MsP“) dňa 7. 2. 2019, týkajúceho sa dopravnej situácie na Špitálskej ul. v Bratislave a inštalovania stojanu na bicykle, Vám oznamujem nasledovné:
Riešenie tohto podnetu nie je v kompetencii MsP. Dynamická dopravná situácia je
v kompetencii územného útvaru Dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.
Možnosti inštalácie stojanov na bicykle, navrhované v podnete, sú v pôsobnosti správcu cesty – Magistrátu hl. m. SR Bratislavy.

S portálom Odkaz pre starostu sme o spôsobe riešenia podnetu nekomunikovali.
S pozdravom

gen. kom. JUDr. Marek Gajdoš v.r.
náčelník

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania