Podpriehradná-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

V riešení
meno
Luci Karasová 11. februára 2019

Zdravím, chcela by som nahlasit uplne rozbitú cestu vo Vrakuni, ulica Platanova.
mohol by sa niekto prosim vyjadrit kedy sa bude ulica opravovať?
vdaka
Lucia

11. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Preveríme ho a budeme Vás informovať, pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
11. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mestská časť plánuje komunikáciu v jarných mesiacoch opraviť. Pekný deň
Kedy? štvrťrok

Mgr.Henrieta Dvorská
02. apríl 2019

Tibor

Dobrý deň
Mohli by sme dostať presnejšie informácie k uvažovanej oprave komunikácie??
Kedy sa uvažuje s opravou komunikácie???
Už dlhé roky nám táto orzbitá komunikácia znepríjemńuje život.
Bude sa to realizovať celoplošne resp. zaplátajú sa diery???

Ďakujeme za info.

Tibor
04. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ulica Podpriehradná bola opravená v rámci jarnej údržby ciest. Čo sa týka Platanovej ulici, mestská časť nie je správcom ani vlastníkom danej cesty preto mestská časť nemôže vynaložiť finančné prostriedky na jej opravu. Cesta je v súkromnom vlastníctve a s vlastníkmi rokujeme. Pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
07. apríl 2019

Tibor

Dobry den
Dakujem za odpoved, ak ked nie je pravdiva a je zavadzajuca.
Zaplatali ste zopar dier, ale nie vsetky - pravdepodobne su ale vsetky vyfakturovane, kazdy vie ako sa safari so spolocneho. Jedna z tych najvacsich dier ostala nezaplatana.
Ako je to s vlastnictvom komunikacie?
Pozemok pod cestou je vo vlastnictve sukromnych osob.
Betonova cesta bola vybudovana za starych cias, kedy sa vlastnicky vztah k pozemku neriesil. Urcite ju nebudovali vlastnici pozemku. To ze MC ju nema zaradenu v majetku mohlo sa za tych 30 rokov vyriesit.
Celu komunikaciu nechala MC Vrakuna rozbit, ked budovala kanalizaciu cca r. 2010, mozno aj skor. Vtedy ju vlastnicky vztah nezaujimal. To ze bola kanalizacia ako aj vsetky prace okolo nej odflaknute, to vsetci vieme - existuje o tom aj pisomna dokumentaciu, ktoru sme ako obyvatelia Platanovej ul. posielali na MC a upozornovali sme starostku o nehutneni zasypov, krtkovanie pripojok, bez spatneho zasypu a pod.
MC Vrakuna vydava stavebne povolenia na vystavbu rodinnych domov, pricom neskumala pravny vztah pristupu k tejto nehnutelnosti.
MC Vrakuna vydavala stavebne povolenia na pripojky pre novostavby a suhlasila s napojenim sa na infrastrukturu - vodu, kanal ulozenu v komunikacii a vobec neskumala pravny vztah k umiestnenym stavbam.
Takze kompetentny na MC VRakuna porusovali ste stavebny zakon, porusovali ste mnozstvo pravnych predpisov, nemate zaradenu komunikaciu v majetku, takze sa prosim nevyhovarajte na pravny stav a rieste tento problem.
Peniaze z dani z nehnutelnosti to by ste brali a nic neriesili.
S pozdravom

Tibor
16. máj 2019

Luci Karasová

Prosime samospravu o vyjadrenie a dalsie kroky?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.