Na križovatkách-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Michal Kečkéš 11. februára 2019

Zdravim vas,

v suvislosti s rekonstrukciou komunikacie pri Galvaniho ul. (pri Lidli), je planovane otvorenie tejto komunikacie, ktora bola doteraz nepristupna. Tato situacia vytvori alternativu pre vodicov pouzivat ulicu Na krizovatkach ako alternativu k Ivanskej ceste.

Na zaklade tejto skutocnosti, bezpecnost v obyvanej oblastni sa znizi, ak povelena rychlost ostane na 50km/h. Preto by som bol rad, keby cesta (oznacena v prilohe na cerveno) bola obmedzena na rychlosti, bud oznacenim obytnej zony, alebo obmedzenie rychlosti na 30km/h. Zlho oznacene komunikacie navrhujem aby boli oznacene ako obtna zona, a to z dovodu, ze oblast je husto zabyvana a komunikacia je aktivne vyuzivana chodcami.

Dakujem vopred za riesenie podnetu.

S pozdravom,

Michal Keckes

13. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
určite bude potrebné túto záležitosť riešiť. Najskôr musí prebehnúť kolaudácia stavby - svetelnej križovatky, a potom bude sa bude vyhodnocovať dopravná situácia. Mestská časť bude môcť konať hneď v tom okamihu, ako jej bude táto časť komunikácie zverená do správy.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
20. február 2019

Zuzana

Dobrý deň. pripájam sa k názoru ako obyvateľka danej časti, že túto cestu bude treba určite riešiť nejakým usmernením vodičov. Prosím vás zvážte aj osadenie retardérov pre spomalenie premávky. Ďakujeme.
25. február 2019

Michal Kečkéš

Ja by som sa rad spytal, ci je mozne spravit nieco proaktivne a nie reaktivne. V podstate je jasne, ze tato situacia nastane, tak preco nespravit pripravu, aby sa to nemuselo riesit nadlsich niekolko mesiacov.

Vodici, si uz zvyknut vyuzivat tuto komunikaciu a teda bolo spravne, aby si vodici vytvorili spravny navyk na tejto komunikacii.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania