Na križovatkách-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Michal Kečkéš 11. februára 2019

Zdravim vas,

v suvislosti s rekonstrukciou komunikacie pri Galvaniho ul. (pri Lidli), je planovane otvorenie tejto komunikacie, ktora bola doteraz nepristupna. Tato situacia vytvori alternativu pre vodicov pouzivat ulicu Na krizovatkach ako alternativu k Ivanskej ceste.

Na zaklade tejto skutocnosti, bezpecnost v obyvanej oblastni sa znizi, ak povelena rychlost ostane na 50km/h. Preto by som bol rad, keby cesta (oznacena v prilohe na cerveno) bola obmedzena na rychlosti, bud oznacenim obytnej zony, alebo obmedzenie rychlosti na 30km/h. Zlho oznacene komunikacie navrhujem aby boli oznacene ako obtna zona, a to z dovodu, ze oblast je husto zabyvana a komunikacia je aktivne vyuzivana chodcami.

Dakujem vopred za riesenie podnetu.

S pozdravom,

Michal Keckes

13. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
určite bude potrebné túto záležitosť riešiť. Najskôr musí prebehnúť kolaudácia stavby - svetelnej križovatky, a potom bude sa bude vyhodnocovať dopravná situácia. Mestská časť bude môcť konať hneď v tom okamihu, ako jej bude táto časť komunikácie zverená do správy.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
20. február 2019

Zuzana

Dobrý deň. pripájam sa k názoru ako obyvateľka danej časti, že túto cestu bude treba určite riešiť nejakým usmernením vodičov. Prosím vás zvážte aj osadenie retardérov pre spomalenie premávky. Ďakujeme.
25. február 2019

Michal Kečkéš

Ja by som sa rad spytal, ci je mozne spravit nieco proaktivne a nie reaktivne. V podstate je jasne, ze tato situacia nastane, tak preco nespravit pripravu, aby sa to nemuselo riesit nadlsich niekolko mesiacov.

Vodici, si uz zvyknut vyuzivat tuto komunikaciu a teda bolo spravne, aby si vodici vytvorili spravny navyk na tejto komunikacii.
10. október 2019

Michal Kečkéš

Zdravim dana komunikacia uz je skolaudovana. Je mozne podnitnut potrebne kroky na obmedzenie povolenej rychlosti na tejto komunikacii? Dakujem. KEČKÉŠ
12. október 2019

Miroslav Ivančák

Zdravim, som za znizenie rychlosti na tejto komunikacii. Dakujem.
13. október 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve s upozornením na komentáre.

S pozdravom

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
16. október 2019

Zuzana

Dobry den. Urcite to treba riesit nakolko na tejto ceste auta jazdia daleko viac ako 30 a viac ako 50 najma v smere k novemu semaforu lebo vsak treba stihnut zelenu. Okrem toho na krizovatke za Galvaniho dvormi je prednost sprava co si bohuzial vacsina vodicov vobec neuvedomuje a hrozi tam havaria. Idealne by bolo znizenie rychlosti a osadenie retarderov tak ako je to na zvysku ulice Na krizovatkach. Dakujeme za promptne riesenie situacie.
28. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

včera sa konalo stretnutie ohľadom riešenia dopravnej situácie v lokalite ulice Na križovatkách za účasti zástupcov vlastníkov bytov, správcovských spol. a za mestskú časť sa zúčastnil starosta p. M. Chren a dopravný inžinier M. Horváth.
Komunikácie sú v správe vlastníkov bytových domov. MČ – Ružinov nie je správca týchto komunikácií, ale v záujme pomôcť zlepšiť dopravnú situáciu (vzniknutú zmenou dopravných pomerov vplyvom priľahlej výstavby) iniciovala stretnutie s cieľom zabezpečenia koordinovaného postupu občanov a MČ komplexne v celej oblasti vyriešiť dopravné problémy.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
05. marec 2020

Zuzana

Dobry den. Nie je pravda ze by sa to nedalo vyriesit. Idealne by bolo keby developer osadil znacku ukoncenie obytnej zony v smere ku Galvaniho a zaciatok Obytnej zony v opacom smere. Tieto znacky zacinaju/koncia na ulici Na krizovatkach na urovni asi druheho rodinneho domu ale kedze nemaju zaciatok/koniec NEPLATIA ! A tie tak osadila mestska cast. Okrem toho nie cela cesta je developera. Na cast ktora patri Ruzinovu sa da smelo osadit retarder. Prosim skusme hladat riesenia ako by sa to dalo. Dakujem. Zuzana
05. marec 2020

Zuzana

Este by ma zaujimalo kto sa zucastnil za bytovy dom Na krizovatkach 78-82 ktory je situaciou sprejazdnenia najviac dotknuty. Ako jedna so zastupkyn domu o nicom neviem. A nevedia o tom v dome nikto vratane spravcu. Boli by sme radi aby ste nas najblizsie prizvali kedze sa nas to najviac tyka. Dakujem. Moj mailovy kontakt zuzikask@yahoo.com
05. jún 2020

Zuzana

Dobrý deň. Ako sa vyvíja situácia ? Máme jún a nič sa nezmenilo - 1,5 roka od nahlásenia podnetu. Kedy môžeme počítať s doriešením situácie ? Ďakujem pekne.
12. jún 2020

Janka Redler

Dobry den, tiez by ma zaujimal vyvoj a riesenie tohoto podnetu, kedze byvam tiez Na Krizovatkach. Otvorenie tejto cesty spravilo z kedysi pokojnej ulice, pomerne frekventovanu cestu. To by nebol problem, ved cestu vyuzivame aj my, ale zdaleka nie je bezpecna. A moze byt len otazka casu, kedy v tejto oblasti, kde zije pomerne vela rodin s detmi dojde k nestastiu. Viete nam prosim napisat, kedy mozeme ocakavat vyriesenie tejto situacie? A teda osadenie znaciek a pripadne retardera (mozno podobny ako zasielam v prilohe). Dakujem pekne vopred
15. jún 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne zaslaný samospráve.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania