Špitálska-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Jan Bakos 11. februára 2019

Na Špitálskej (pred dvoma levmi, a ak sa nemýlim, tak aj pri vyústení Mariánskej) sú priechody pre chodcov namaľované iba na ceste, ale nie cez električkový pás.
To je nejaká novinka v značení alebo sa iba po rekonštrukcii električky na niečo zabudlo?

15. február 2019

Peter Oravec

Cez koľajnice priechod nemá zmysel, lebo električka má aj na priechode vždy prednosť. Pozri § 4 ods. 1 písm. f) zákona č. 8/2009.
15. február 2019

Jan Bakos

Električka prednosť má, to je bez debaty.

Ale myslím si, že priechod by mal byť vyznačený v celej šírke kvôli ostatným cca 30-tim výskytom priechodu pre chodcov v zákone (zákaz predbiehania; povinnosť zastavenia/spomalenia, ak iné vodizlo zastaví/spomalí pred priechodom).

Hlavne preto, že ten kus cesty okrem električiek využívajú často aj autá. Viď moja fotka (nebola to sanitka).
16. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania