Dolnozemská cesta-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený
meno
Martin Nýdr 12. februára 2019

Prosím o odstránenie vozidiel zaparkovaných na chodníku a prechode pre chodcov, blokovaná celá šírka chodníka. Pravidelne znemožnený peší a cyklo prechod popri Dolnozemskej na úrovni vjazdu k Porche Bratislava.

01. marec 2019

Andrej

neuveritelna drzost...neopravnene, nelegalne zabratie verejneho priestranstva...kolko pokut sa uz udelilo na tomto mieste, lebo tu tatko parkuju kazdu chvilu? ako sa mam voci tomuto branit? ci radsej nemam tade ist? lebo ma moze prejst nejaky Volkswagen? ked nemaju miesto na svoje plechy ,tak nech sa stahuju, ale nie ze nimi budu zapratavat chodniky
01. marec 2019

Andrej

tento podnet nebol zaslany na riesenie?
03. marec 2019

Michal Haman

Bol a po 14 dňoch ako neprišla odpoveď bol opäť zaslaný Magistrátu. Čakáme na odpoveď.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
03. marec 2019

Martin Nýdr

Opakovane tu parkujú, tiež nie je v poriadku, že pri vykladaní nových vozidiel jazdia s týmito vozidlami nespôsobilými na prevádzku na pozemných komunikáciách po hlavnej ceste, i keď len kúsok. Nemajú to tam doriešené to parkovanie a vykaldanie, je to veľká silná firma, mali by to riešiť, inak pekne udržiavajú magistrátny trávnik, za čo ich musím zase pochváliť a dať za vzor magistrátu.
03. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

parkovanie zdokumentované na fotografii je zrejmým príkladom porušenia povinností vodiča, v zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v platnom znení. Ak by bola v aktuálnom čase na miesto privolaná hliadka MsP alebo PZ, mohla by na mieste posúdiť aj ďalšie okolnosti (vzdialenosť od križovatky, šírku vozovky atď.), ktoré by mohli byť taktiež dôležité pre celkový priestupkový dej na stanovenie miery zodpovednosti vodiča.
Aj tento prípad poukazuje na význam privolania hliadky na miesto, nakoľko každý priestupok je v niečom individuálny, jedinečný. Preto hliadka posúdi na mieste všetky okolnosti podozrenia zo spáchania priestupku a volí primerané zákonné spôsoby jeho riešenia, pričom posúdi nesprávne zaparkovanie vozidla aj z pohľadu ustanovení § 43 zákona č. 8/2009 Z. z. (miera vytvorenia prekážky cestnej premávky).

Ďakujeme za spoluprácu a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
03. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Mestská polícia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania