Líščie nivy-kôš-preplnený

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Michal Gregor 16. februára 2019

Dobry den,

Da sa nieco robit s frekvenciou vyvozu odpadu firmou OLO? Tento konkretny pripad je na ulici Liscie nivy pri Slovanete. Stava sa, ze vyvazaju az po par dnoch, kontajnery sa medzitym logicky preplnia, obyvatelia potom polozia odpad aj vedla kontajnerov. Ked OLO pracovnici potom pridu, vyprazdnia kontajnery, ale toho, co je na zemi popri kontajneroch, sa ani nedotknu. To sposobuje aj to, ze rozni bezdomovci/vyberaci odpadu len viac a viac rozhadzuju odpad okolo kontajnerov, ked sa prehrabavaju v krabiciach a taskach polozenych pri kontajneroch.

Michal

22. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

posielame Vám stanovisko k Vášmu podnetu.

Vo všeobecnosti platí, že k preplňovaniu zberných nádob môže dochádzať buď nízkym počtom zberných nádob alebo nedostatočným intervalom vyprázdňovania, V prípade, ak je stanovište voľne prístupné môže dochádzať k ukladaniu odpadov do zberných nádob aj inými osobami, než pre ktoré sú určené.

V zmysle VZN č. 1/2017 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území HM SR Bratislavy a Realizačných podmienok za počet nádob na stanovišti zodpovedá správca nehuteľnosti.

V kompetencii správcu nehnuteľnosti je túto situáciu riešiť v spolupráci s magistrátom HM SR Bratislavy, odd. miestnych daní, poplatkov a licencií, Blagoevova 9. Zberné nádoby na vytriedené zložky komunálneho odpadu môže správca objednať priamo mailom na zakazka@olo.sk.

Správca nehnuteľnosti v prípade záujmu, môže požiadať o službu dočistenie stanovišťa. Niektorí správcovia situáciu riešia vybudovaním uzatvoreného stanovišťa. V takomto prípade odporúčame pred uzatvorením kontaktovať spoločnosť OLO a.s. a dohodnúť podmienky sprístupnenia stanovišťa.

S pozdravom

Dagmar Vyskupová
odborný ref. odd. služieb zákazníkom
Odvoz a likvidácia odpadu a.s. Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania