Hodonínska-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Lamač

V riešení
meno
Hayduke 21. februára 2019

Pozdĺž celého areálu cintorína od strany železnice sú všade odpadky. Sú to prevažne už staršie odpadky a to najmä typu: sviečky, svietniky, kvetináče, umelé kvety, plastové fľaše. Napriek tomu, že to vyzerá tak, že niektorí ľudia sa už spamätali a nevyhadzujú si už v takej miere okolo hrobov vlastných pozostalých odpad, predsa len by sa to tam hodilo po nich skultivovať. Na niektorých miestach je to popadané až po koľaje.

21. február 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: ŽSR, Marianum
Napriek tomu sme v spolupráci s poslankyňou Veronikou Hagovskou odpad odpratali dňa 21.9.2019.
Nazbieraných bolo 67 vriec.

Blažena Kusá
sekretariát starostu
05. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

zamestnanci ŽSR odpad aj napriek tomu, že nepochádzal z jej činnosti alebo aktivít vyzbierali a uložili do odpadkových nádob.

S pozdravom
Ing. Ľubomír Mitas
Železnice Slovenskej republiky
08. marec 2019

Hayduke

Netrúfam si popierať to, že zamestnanci ŽSR prešli okolo a popri koľajach zdvihli zopár zosunutých PET fliaš. Môj podnet spočíval však v skládkach, ktoré sa nachádzajú všade na svahu, od cintorína až dole. Tieto skládky neboli ani dotknuté. V žiadnom prípade sa tento podnet nedá považovať za vyriešený. Prikladám fotky štyroch z desiatich skládok, ktoré sa nachádzajú popri cintoríne smerom k železničnej trati. Všetky fotky boli fotené dnes, 8.3.2019. GPS: 48.1948442N, 17.0459086E
08. marec 2019

Hayduke

Netrúfam si popierať to, že zamestnanci ŽSR prešli okolo a popri koľajach zdvihli zopár zosunutých PET fliaš. Môj podnet spočíval však v skládkach, ktoré sa nachádzajú všade na svahu, od cintorína až dole. Tieto skládky neboli ani dotknuté. V žiadnom prípade sa tento podnet nedá považovať za vyriešený. Prikladám fotky štyroch z desiatich skládok, ktoré sa nachádzajú popri cintoríne smerom k železničnej trati. Všetky fotky boli fotené dnes, 8.3.2019. GPS: 48.1952217N, 17.0458469E
08. marec 2019

Hayduke

Netrúfam si popierať to, že zamestnanci ŽSR prešli okolo a popri koľajach zdvihli zopár zosunutých PET fliaš. Môj podnet spočíval však v skládkach, ktoré sa nachádzajú všade na svahu, od cintorína až dole. Tieto skládky neboli ani dotknuté. V žiadnom prípade sa tento podnet nedá považovať za vyriešený. Prikladám fotky štyroch z desiatich skládok, ktoré sa nachádzajú popri cintoríne smerom k železničnej trati. Všetky fotky boli fotené dnes, 8.3.2019. GPS: 48.1965000N, 17.0452058E
08. marec 2019

Hayduke

Netrúfam si popierať to, že zamestnanci ŽSR prešli okolo a popri koľajach zdvihli zopár zosunutých PET fliaš. Môj podnet spočíval však v skládkach, ktoré sa nachádzajú všade na svahu, od cintorína až dole. Tieto skládky neboli ani dotknuté. V žiadnom prípade sa tento podnet nedá považovať za vyriešený. Prikladám fotky štyroch z desiatich skládok, ktoré sa nachádzajú popri cintoríne smerom k železničnej trati. Všetky fotky boli fotené dnes, 8.3.2019. GPS: 48.1971292N, 17.0449189E
10. marec 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame zodpovednej inštitúcii.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
26. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.

OR Trnava vo veci neporiadku a odpadkov – čiernych skládok na Hodonínskej ulici bolo zistené, že odpad nepochádza z činnosti ŽSR.

Dňa 19.3.2019 bol zaslaný list pod č. 299/2019/289301/SŽTS/6e.03 na Miestny úrad Lamač, aby situáciu riešili a hlavne kontaktovali správcu cintorína.

V zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch odpad nepochádza z činnosti ŽSR, je komunálne charakteru, preto si ho má odstraňovať obec alebo mesto.

S pozdravom

Elena Wolzbergerová
ŽSR OR Trnava
Kancelária riaditeľa OR
18. september 2019

Hayduke

Doposiaľ nebolo vyčistené nič.
29. september 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
06. október 2019

Hayduke

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky dňa 21.9.2019 jednu zo skládok upratali, ale smeti sa tiahnu pozdĺž celého areálu cintorína, viac info tu (skládka č14 a 16) : skladky.blogspot.com
31. január 2021

Hayduke

Všetky skládky sú stále tam.
01. február 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
27. február 2021

Hayduke

V auguste roku 2019 podpísal MÚ Lamač memorandum o spolupráci so spoločnosťou Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy. Jeho súčasťou bola aj dohoda, že sa odstráni nelegálna skládka odpadu medzi lamačským cintorínom a železničnou traťou. Čistenie sa malo vykonávať v priebehu marca roku 2020.

Je už pekne trápne vyhovárať sa neustále na koronu. OLO, Komunálne služby, smetiari, údržbári aj terénni robotníci (ako kosiči, ktorí môžu vystrihať cestu k skládkam) fungujú v úplne nezmenenom režime! Kedy konečne nebudeme mať pri hroboch našich zosnulých skládky?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania