Komárnická-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Lukáš Bartošovič 25. februára 2019

Možno by mohlo byť znovu zavedené "šrotovné" a na uliciach by bolo o čosi menej vrakov. Tak aj na Komárnickej 2-4, kde sa na parkovacej ploche nachádza nepojazdný Renault Clio v tmavej modrej farbe. Vozidlo nie je hrdzavé ani poškodené/nabúrané, avšak 3 kolesá sedia prakticky na diskoch a to zvyšné tiež nestojí za veľa. Nevšimol som si žiadne tečúce prevádzkové kvapaliny. Obe tabuľky EČV sú dobre upevnené, BA-402IK a korešpondujú s nálepkami EK/TK. Uvedené kontroly majú po platnosti, obe 04.10.2016. Vozidlo ešte nie je vyradené z evidencie. Zmluva PZP už neplatí: Kooperativa, 6576840595, 10.09.2013 - 11.10.2014. Ďalšie údaje: r.v 2001, VIN VF1CB05CF25778480, EK SKHi 332 522, TK SKGi 926 464. * Pozemok spravuje štát (Ministerstvo hospodárstva) https://bit.ly/2IE3WGh

07. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
uvedené vozidlo s platným EČV, ale bez platnej EK a TK bude postúpené na Okresný úrad Bratislava – odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na priame vybavenie, nakoľko riešenie takýchto vozidiel je v jeho kompetencii.


Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
26. máj 2019

Lukáš Bartošovič

vozidlo zatial zostava na mieste, no aspon nie je zasiahnute vandalmi (ako Fabia z podnetu 64617)
13. júl 2019

Lukáš Bartošovič

vsetky pneumatiky su uz prakticky prazdne, toto vozidlo tak lahko neopusti parkovaciu plochu...
15. júl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý den,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
15. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
31. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
tento podnet z odkazu pre starostu na odstavené vozidlo, ktorý nám bol doručený aj pod č. MAGS OVV 49546/2019-39404 evidujeme a je potrebné ísť preveriť, či je riešenie v našej kompetencii, nakoľko podľa údajov z „odkazuprestarostu“ stojí na pozemku, ktorého vlastník je štát a správca MH SR. V tom prípade by bola kompetentná, podľa Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy, ho riešiť mestská časť Ružinov (so súhlasom vlastníka pozemku). Vzhľadom k tomu, že je potrebné vykonať obhliadku ďalších 65 nahlásených vozidiel a prioritou sú vozidlá vo veľmi zlom technickom stave, resp. tie ktoré poškodzujú životné prostredie, nebolo časovo možné doposiaľ tento podnet preveriť.
Po obhliadke Vás budeme o výsledkoch zistenia informovať.
Ďakujem za pochopenie.

Oddelenie životného prostredia
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
13. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na uvedené vozidlo bola nalepená dňa 7.8.2019 výzva so 60 dňovou lehotou na odstránenie, kontrola bude vykonaná 7.10.2019.

S pozdravom

Oddelenie životného prostredia
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania