Roľnícka-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Uzavretý

PODNET - NAVRH Rad by som touto cestou dal navrh mestskej casti nasledovne: Privital by som zriadenie zony so striktnym zakazom predbiehania (dve plne čiary + znacka) v oboch smeroch v useku Rolnickej ulice od semaforu pri MU az po konecnu autobusov MHD v smere na Ciernu vodu. V danom useku je mnozstvo jedno/oboj-smernych vjazdov/vyjazdov z/do bocnych ulic a dochádza k velmi castym koliziam vychadzajucich vozidiel na hlavnu (ale aj odbočujúcich) priamo do jazdnej drahy predbiehajucim vozidlam ktore casto nerespektuju max rychlost ale ani neocakavaju ze by niekto vysiel z bocnej cesty priamo do ich " pretekarskeho" pruhu... Nieje co viac dodat, asi kazdy sme to zazili.... Vdaka vopred za zvazenie!

28. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať. Vzhľadom na to, že riešenie tohto podnetu vyžaduje komunikáciu s orgánmi magistrátu a polície, prosíme o pochopenie a trpezlivosť.


Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory

01. október 2019

Peter Pysny

Nastal nejaky progres - aspon v rovine komunikácie s Magistratom resp. policiu? Spominane kolizie pri vyjazdoch ma hlavnu zazivame na tyzdennej baze....
01. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Peter Pysny,
preposielam opätovne samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
13. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň p. Pyšný,
ďakujeme za Váš návrh, avšak radi by sme uviedli dôležitý fakt, a síce, že miestna komunikácia na Roľníckej ulici, pri ktorej uvádzate svoj návrh riešenia dopravnej situácie patrí pod správu hl. mesta SR, Bratislavy.

Zároveň dopĺňame informáciu, že Váš podnet bude odstúpený správcovi komunikácie a dispečingu / Oddelenie správy komunikácií a stavebných činností.

Viac informácií o možnostiach riešení akýchkoľvek podnetov správy a údržby komunikácií v správe hl. mesta SR nájdete TU:

https://www.bratislava.sk/sk/sprava-a-udrzba-komunikacii

Ďakujeme za Vaše pochopenie.

S úctou a pozdravom

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
14. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vašu žiadosť sme konzultovali s Krajským dopravným inšpektorátom (KDI). Uvádzame, že s predmetným návrhom dopravného značenia KDI nesúhlasí z dôvodu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v danom úseku komunikácie Roľnícka.

Ďalej uvádzame, že ak sú porušované pravidlá cestnej premávky je potrebné sa obrátiť na príslušný útvar policajného zboru s požiadavkou o zvýšenú kontrolu ich dodržiavania. My ani Mestská polícia nemáme bohužiaľ právomoci na ich kontrolu.

S pozdravom

Oddelenie dopravného inžinierstva
Hlavné mesto
14. január 2020

Peter Pysny

.. ach jo... Dakujem z odpoved. Prvy "smrtak" v danom useku a budu sa chlapci divit kolko medii ich osloví s otázkou "Preco ignorovali podnet obcana ktoremu to nie je jedno?!?!" Vdaka a pekny den!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania