Alstrova-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení

Chýbajúce vyznačené prechody pre chodcov.

05. marec 2019

Martin U

Ťažko môžu byť vyznačené, keď tam oficiálne žiadne nie sú. Ani zvislou značkou.
06. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na križovatke ulíc Alstrova, Knižkova dolina, Jurkovičova nie je odsúhlasené vodorovné a zvislé dopravné značenie priechodov pre chodcov. Chodec môže cez cestu prechádzať aj mimo priechodu pre chodcov za dodržania nasledujúcich zásad:
1. Cez vozovku smie prechádzať len kolmo na jej os.
2. Chodci smú prechádzať cez vozovku mimo priechodu pre chodcov, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel nedonútia ich vodičov na zmenu smeru alebo rýchlosti jazdy.
3. Pred vstupom na vozovku sa chodec musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva, a len čo vstúpi na vozovku, nesmie sa tam bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať.

S pozdravom

MÚ – Rača
11. marec 2019

Jardo Mladší

a kde je bezpečnosť????Veď ste tam opravili amfiteáter,je tam kúpalisko a tým pádom velky pohyb osob.....

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania