Dopravná-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Martin U 07. marca 2019

V okolí bufetu na Dopravnej ulici pri UNINOVA hosteli sa hromadí neporiadok. Očividne sa tam popíja vo veľkom a fľaše a plechovice končia na zemi. Neviem či to ma niekto vo vlastníctve či prenajme, ale poriadok treba udržiavať.

03. apríl 2019

Milan Majtán

Zajtra zistim ako ho oznacit ako vyrieseny. Bohuzial v tejto casti su dve neobyvane budovy. Aj dnes uz tam popijali dvaja.
08. apríl 2019

Martin U

Vie sa vôbec zistiť komu tento opilecky stánok patrí?
09. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na náš miestny úrad bola zaslaná žiadosť o odstránenie nefunkčného bufetu. Podľa vlastníckych vzťahov sa budova nachádza na pozemku v správe Železníc Slovenskej republiky, kam sme zaslali žiadosť o vyriešenie situácie. Doteraz sa v predmetnej veci nekonalo a nemáme ani aktuálne informácie zo strany ŽSR.

S pozdravom

MÚ – Rača
23. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, v mene hovorcu ŽSR Vám posielam stanovisko –

Predmetný bufet, bol vybudovaný bez majetkovo – právneho vysporiadania k zastavanej ploche a pravdepodobne bez súhlasu správcu pozemku. Šetrením bol identifikovaný pravdepodobný majiteľ predmetného bufetu, u ktorého bude zo strany správcu pozemku uplatňovaná požiadavka na majetkovo – právne vysporiadanie k zastavanej ploche, vrátane povinností a obmedzení v súvislosti s užívaním tejto plochy a legalizáciu stavby v zmysle platnej legislatívy, resp. jej odstránenie.

Prajem pekný deň,

Mgr. Ivana Popluhárová

Zástupkyňa riaditeľa
Odbor komunikácie a marketingu
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
Klemensova 8, 813 61 Bratislava
+421 911 029 262
+421 220 292 855

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania