Vrakunská cesta-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený
meno
Dusan 07. marca 2019

Dobry den pan starosta,
mam otazku ohladne stavebneho odpadu. Mam 2 vedra stavebneho odpadu, prisiel som do zberneho dvora, kde mi povedali, ze stavebny odpad nie je mozne v zbernom dvore ponechat. Casto vidim podobny odpad v komunalnom odpade. Teraz rozumiem preco to tam ludia hadzu, lebo im to nechcu zobrat v zbernom dvore. Preco nie je kontajner na stavebny odpad v zbernom dvore?
Dakujem, s pozdravom
Dusan Zabak

11. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. V zmysle zákona 79/2015 o odpadoch sa za stavebný odpad platí poplatok a ľudia odmietajú za tento odpad platiť, to je dôvod prečo ho vyhadzujú v komunálnom. Mestská časť nemá povolenie na takýto zber od Okresného úradu, takéto povolenie ma OLO,a.s., kde môžete daný odpad za poplatok odovzdať (0,078 EUR/kg) . Pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
12. marec 2019

Tomasko

Tak to clovek vyhodi niekde na travu a ma vybavene. Vy sa musite postarat o odstranenie a to nieco stoji. Ale budete dufat , ze to vyhodi na iny pozemok ako je ten vas (vrakunsky ) . Proste nech sa stara niekto iny. Co tak oslovit OLO o umiestnenie ich kontajnera vo vasom zbernom dvore. Ale to treba chciet.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania