Šintavská-dlhodobo odstavené vozidlá-s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený

Vrak vozidla s 3/4 roka neplatnou STK a EK, zaberajuci parkovacie miesto. Prosime o urychlene vyriesenie.

19. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ak vozidlo nemá tabuľky s evidenčným číslom a ani viditeľné VIN číslo, mestská časť priamo na vozidlo umiestni výzvu na odstránenie vozidla so 60 – dňovou lehotou. V prípade, že v tejto lehote nedôjde k náprave stavu vozidla alebo jeho odstráneniu, mestská časť zabezpečí jeho odstránenie.

Často sa ale na parkoviskách stretávame s prípadmi, keď vozidlo tabuľku s evidenčným číslom má, ale je viditeľne spustnuté, má neplatnú nálepku o vykonaní technickej a emisnej kontroly a je zjavné, že vozidlo je dlhodobo nepoužívané. To je zrejme aj v tomto prípade. Vtedy je proces odstraňovania zdĺhavejší, nakoľko často ide o prípady, kedy sa vlastníkovi nedá doručiť poštová zásielka s výzvou na odstránenie, prípadne vozidlo je predmetom dedičského konania, či je zaťažené exekúciou, čo celý proces značne komplikuje, predlžuje a v krajnom prípade celkom znemožňuje.

Kontaktujte prosím kolegu z oddelenia životného prostredia p. Milinckého, ktorý má v kompetencii vraky a staré vozidlá: https://www.petrzalka.sk/oblasti/zivotne-prostredie/.
Evidované vraky nájdete tu: https://www.petrzalka.sk/oblasti/zivotne-prostredie/vraky-stare-vozidla-aktual/.


MÚ BA - Petržalka
27. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vozidlo bolo odstránené po výzve mestskej časti Bratislava – Petržalka.



MÚ BA - Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania