Petržalské korzo - parkovanie pri prechode

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Jan Hubar 17. novembra 2013

Rad by som upozornil na pravidelne, nebezpecne parkovanie v tesnej blizkosti prechodu pre cyklistov/chodcov na Petrzalskom korze. Ludia tu nedodrziavaju povinnych 5 metrov a parkuju priamo na ceste pri prechode a dokonale tak zakryvaju vyhlad prechadzajucim vodicom. Tito nemaju sancu chodca, cyklistu vidiet pokial uplne nezastanu a to az na prechode.

Mohli by ste prosim zvyraznit napr zltou ciarou pri krajnici zakaz statia? Samozrejme toto vyplyva zo zakona, avsak ludia to skorej respektuju ked to tam je priamo na ceste nakreslene.

Mestska policia tento problem NERIESI, nikdy som nevidel, ze by osadili papucu. A to ani v pripade ked boli na vec upozorneny. Alebo pockame kym sa stane uraz?

Dakujem

20. november 2013

Ján

pokial to neriesi mestska tak treba zavolat statnu a takisto nahlasit ze mestska policia odmieta riesit taketo priestupky
17. január 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
parkovanie áut na Petržalskom korze naozaj začína byť neúnosné a to najmä tým, že vodiči nerešpektujú dopravné značenie a dopravné predpisy. Preto pripravujeme koncepčnejšie riešenie, ktoré bude spočívať v osadení nového dopravného značenia a dopravných zariadení. Toto riešenie si vyžaduje prípravu a schválenie dopravnou komisiou mesta i krajským dopravným inšpektorátom, čo by sme chceli stihnúť tak, aby sme realizáciu mohli uskutočniť po skončení zimy.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
25. september 2014

dindi

je nejaka aktualizacia k tomuto problemu? vdaka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania