Spomaľovač

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Uzavretý

Dobrý deň, o našej ulici (Budatínska 57) sa už podnetov popísalo avšak zväčša bez vyriešenia a tak dávam ďalší podnet. Táto naša ulica je od zavedenia a sfukčnenia futbalového ihriska celkom frekventovaná, futbalisti, diváci a i domáci. Autá ktoré sem jazdia parkujú, či sa iba v slepej uličke otáčajú jazdia často veľmi rýchlo a tak sa chodci (či už deti, postarší..) majú na pozore nakoľko 20km/h tu veru neplatí (nehovoriac že kvoli systému parkovania aký tu je chodec niekedy ani nevidí či auto ide či nie). Vedeli by ste sem prosím niekde na správnom mieste umiestniť spomaľovač ktorý by pomohlol a vodičov spomalil.Vďaka.

09. december 2013

duso79

ziadna reakcia po troch tyzdnoch?
16. december 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na slepej 200 m komunikácii, ktorá je v zóne s obmedzenou maximálnou rýchlosťou 30 km/h, nie je osádzanie spomaľovačov opodstatnené. Už samotné odstavené vozidlá na komunikácii, ktorej šírkové parametre neumožňujú (bez porušovania zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke) odstavovať vozidlá po oboch stranách, tvoria bariéru.
Pri posudzovaní je potrebné zohľadňovať taktiež zvýšený hluk pri prejazde spomaľovačom, navyše sa tu okrem pešieho ťahu (chodníka) pozdĺž Budatínskej nenachádzajú žiadne priechody ani miesta, ktoré by chodci využívali pri prechádzaní na druhú stranu komunikácie.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
08. január 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

hm, vďaka za odpoveď
08. január 2014

Admin Bratislava-západ

Dobrý deň, Dušan,
považujete odpoveď samosprávy za postačujúcu a Váš podnet za vyriešený?.
Vďaka za odpoveď a prajem príjemný deň,
Miro Ščibrany
admin OPS pre Bratislavu-západ
08. január 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

už na odpoveďe v oblasti Budatínskej 57 nereagujem. A nehodnotím ich ako vyriešené (Kontajnerove stojisko, sikme parkovanie, zaznacenie bielych pruhov na cestu pre auta či tento spomalovač) Všetky sú o tom ako sa to nedá, nevieme, nie v našej kompetencii, je to drahé, neopodstatnené, a pod. Označte ho ako uznáte za vhodné, Pekný deň. S pozdravom.
06. september 2014

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

nezda sa mi ze tento podnet je v stave "v rieseni" skor "nerieseny"
11. október 2016

Dušan Oravský - Všestranko o.z.

prosim kto je spravca komunikacie obratim sa posomne priamo na neho
13. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe uvedenej odpovede z r. 2013 považujeme tento podnet za vyriešený.




MÚ BA - Petržalka
13. jún 2019

Jana P

nie vyrieseny, ale uzavrety (t.j. ukonceny bez vyriesenia podnetu)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania