Trnavská cesta-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Lukáš Bartošovič 22. marca 2019

Minimálne 6 mesiacov (ale možno i viac) stojí na Trnavskej ceste 58 poblíž hrdzavej značky deklarujúcej vyhradené parkovacie miesto. To je už zrejme neplatné (nezaplatené a nezrušené). Predmetným vozidlom je nepojazdný opotrebovaný prehrdzavený modrý Fiat Punto, BA-010KM. Auto vyzerá relatívne zúfalo, ťažko nájsť uhol, z ktorého by sme neuvideli nejaký nedostatok. Pneumatiky má podhustené až vypustené (predné). Prípadné vytečené prevádzkové kvapaliny som nezaznamenal (alebo sa už vyparili). Tabuľky EČV sú na mieste. Vrak podľa databáz a jedinej prehistorickej nešpecifikovanej nálepky (asi) nikdy neabsolvoval emisnú/technickú kontrolu. Zmluva PZP vypršala (Uniqa, 04.07.2008 - 04.07.2013). INFO: r.v 1997, VIN ZFA17600005195427, ulicu spravuje Magistrát hl. mesta https://bit.ly/2Vvwqn6

19. marec 2019

Lukáš Bartošovič

doplnok - podla Google Maps sa na predmetnom fleku vozidlo rozklada uz od roku 2014 (!) https://goo.gl/maps/sX9f6oCJRQG2
22. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
27. apríl 2019

Martin Uváček

Fiat za zatiaľ stále nachádza na mieste.
28. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Ďakujeme za aktualizáciu, podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Petra Kňazeová
admin Odkazprestarostu-Ružinov
28. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie životného prostredia, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
14. júl 2019

Lukáš Bartošovič

zanedbane vozidlo sa nikam nepohlo... bola uz nan vylepena vyzva na odstranenie? ak ano, kedy? ak nie, bude to coskoro? dakujem
19. september 2019

Lukáš Bartošovič

stale nic? tak teda cakajme... https://www.stkonline.sk/spz/BA010KM
kto sa chce pobavit, nech zada BA 010KM do https://www.overeniestk.sk/overenie-km
14. november 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den, viem, ze su docasne pozastavene odtahy vozidiel... ale tento vrak-neborak neziskal este ani len vyzvu majitelovi na odstranenie vozidla
ak teda este nejakeho majitela ma (pripadne "ak uz ma", mozno prebieha dedicske konanie)
24. február 2020

Lukáš Bartošovič

este necely mesiac a nas vrak oslavi prvy rok od nahlasenia na "odkaz"
ale treba to brat pozitivne, zatial ho nenapadli vandali a nenastahoval sa don bezdomovec...
05. máj 2020

Lukáš Bartošovič

rok od nahlasenia mame bezpecne za sebou a pred sebou odstranenie vozidla - kedy?
rozne vraky uz boli odstranene a tento ani len vyzvu nedostal - raz darmo, invalidne vozidla maju asi specialne prava...
07. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie životného prostredia k podnetu uviedlo, že na vozidlo bola dňa 26. 2. 2020 umiestnená výzva. Majiteľ vozidla následne kontaktoval oddelenie a požiadal o predĺženie lehoty s prísľubom, že v tomto mesiaci sám zabezpečí odstránenie vraku.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
11. jún 2020

Lukáš Bartošovič

a kedze to majitel nedodrzal, tak mu s odstranenim vraku pomozte, vdaka
mimochodom, blizsim prieskumom vozidla som zistil, ze nejaku predpisanu kontrolu predsa len absolvovalo, historicka "kruhova" nalepka na zadnej tabulke ECV hlasi platnost do novembra 2005
to je uz, prosim pekne, takmer 15 rokov (!)
take nieco je mozne hadam len v SR
13. jún 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

stav podnetu bol zaslaný samospráve.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
18. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

majiteľ nám oznámil , že má objednaný odťah vozidla na autovrakovisko v priebehu nasledujúceho 39.týždňa.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
15. október 2020

Lukáš Bartošovič

dobry den, predmetne dlhodobo okupovane parkovacie miesto je uz konecne volne a vrak vozidla Fiat sa na nom nenachadza
dakujem Magistratu hlavneho mesta za VYRIESENIE tohto narocneho podnetu
poprosim oznacit prislusnym statusom
16. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za upozornenie. Podnet teda pokladáme za vyriešený.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania