Roľnícka-Verejný poriadok-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Uzavretý
meno
Jaroslav 25. marca 2019

Stačí sa prejsť po Roľníckej (a verím, že aj ďalšie ulice) a nestačia ani obe ruky zrátať koľko kamier tam sníma verejný priestor - ulicu.
Pokiaľ viem, treba takéto miesto jasne označiť a aj to nie je dostatočné.

Alebo je to v poriadku a môžem si aj ja snímať bezpečnostnou kamerou ulicu? Atrapy to nie sú, mám ju doma a sú na prvý pohľad rozlíšiteľné od skutočných kamier.. Prosím o vyjadrenie, ďakujem.

25. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať.


Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory

25. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Jaroslav,
Váš podnet je právnym problémom, ktorého riešenie nie je v kompetencii nášho úradu. Kompetentným orgánom, ktorý môže posúdiť či je používanie konkrétnych kamier súkromnou osobou v súlade s právnymi predpismi, je Úrad na ochranu osobných údajov. Súkromná osoba môže monitorovať verejné priestory ak splní niektoré zákonné podmienky. Bližšie informácie a komentáre k problematike nájdete napríklad na https://www.pravnenoviny.sk/obcianske-pravo/vyuzivanie-kamerovych-systemov-sukromnymi-osobami-jednotlivcami
alebo sa obráťte priamo na ÚOOU SR.
https://dataprotection.gov.sk/uoou/sk/content/urad.

S úctou


Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania