Ružinovská-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Ivan 01. apríla 2019

Dobrý deň,
na Ružinovskej pri zastávke električky je bežným javom, že ľudia prechádzajú na zastávku a aj cez cestu západne od ostrovčeka zastávky. To je z hľadiska umiestnenia logické, keďže najbližší vyznačený prechod pre chodcov je až na opačnom konci inak dlhého ostrovčeka. Prechod však nie je nijako vyznačený a napojený na chodník na severnej strane Ružinovskej a ani zastávky. Nakoľko je pohyb chodcov výrazný (viď. vychodený trávnik!!!), rozumné by bolo uvažovať o vytvorení označeného prechodu so všetkým, čo k tomu patrí. Prosím o posúdenie situácie a v najlepšom prípade o kladné vyhodnotenie a realizáciu. Ďakujem.

01. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom



Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
01. apríl 2019

iboja

Táto zastávka je dosť kritická vzhľadom na nadmerné množstvo prichádzajúcich áut.Niekedy je nemožné prejsť aj po niekoľkých minútach k električke,ktorá úspešne ujde.
Zišlo by sa budˇrázne obmedzenie rýchlosti značkou,
alebo semafory
alebo obmedziť príval áut týmto smerom ,aj na Vrakunskú.
02. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

V rámci pripravovanej modernizácie električkovej trate pripravujeme vhodnejšie umiestnenie zastávkových ostrovčekov ako aj ich previazanie s chodníkmi spolu s vybudovaním príslušných priechodov pre chodcov.

Sekcia dopravy
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
19. september 2019

Lukáš Bartošovič

nuz, to bude ktovie kedy, zatial musi stacit znacka zakazujuca rychlost nad 40 km/h a dovera, ze vozidla v danej oblasti pojdu pomaly a vcas zastavia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.