Rustaveliho-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení

Dobrý deň, rád by som opätovne upozornil na bezpečnosť križovatky Rustaveliho-Žarnovická novému vedeniu Rače. Nebezpečné parkovanie vozidiel naďalej ohrozuje vodičov a obmedzuje chodcov. Sám som bol za posledný rok svedkom škodovej udalosti, kedy vodič z hlavnej cesty vbehol z ľavej strany na Žarnovickú a vodička v snahe vyhnúť sa autu poškodila auto parkujúce vpravo. Pred niekoľkými dňami v rovnakej situácii som našťastie stihol ubrzdiť len na centimetre a vyhol sa čelnej zrážke. Pri výjazde na hlavnú cestu nevidieť ani chodcov prechádzajúcich cez cestu. Na uvedenom mieste križovatky Rustaveliho-Žarnovická je cesta kvôli zlému parkovaniu vozidiel príliš úzka a nebezpečná. Žiaľ sľuby MsP o častejších kontrolách nepomohli. Polícia na tento úsek z vysoka kašle... Preto žiadam vyznačiť vodorovné žlté značenie po oboch stranách výjazdu zo Žarnovickej na hlavnú cestu a pravidelne kontrolovať dodržiavanie predpisov.

01. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. Situáciu preveríme a prijmeme opatrenia na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.
Kto? MÚ BA-Rača

Pavel Vrabec
referát dopravy
Miestny úrad Bratislava-Rača
15. jún 2019

Martin

Dobrý deň, chcem sa informovať v akom stave je riešenie podnetu? Boli ste na obhliadke? Pribudne nejaké značenie, prípadne prechod pre chodcov?
10. júl 2019

Martin

Dobrý deň, opätovne sa chcem opýtať ako Rača vyrieši uvedený problém s parkovaním a bezpečnosťou? Možno by pomohlo jednoduché riešenie a to zmeniť charakter cesty na jednosmerku v smere na Rustaveliho a pridať prechod pre chodcov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania