Premávka na Jelačičovej ulici

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Uzavretý
meno
Daniela K. 17. augusta 2010

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či mi viete poradiť na koho sa obrátiť v súvislosti s prejazdom nákladných áut cez Jelačičovu ulicu. Nákladné autá nedodržujú prikázanú rýchlosť 30 - idú 50 a viac. Ak idú plné, tak sú opatrnejší, prázdni letia ako besní a práve pred Jelačičovou 10, je polmetrový výmoľ po plynároch - viete si predstaviť ako silno zarinčí celé auto? Po pár metroch sa to opakuje, lebo pred školou sú spomaľovače. Každý šofér pribrzdí - ale oni nie, veď autá nie sú ich a kašlú na obyvateľov, ktorí okrem špiny a hluku zo stavby musia znášať aj ďalší hluk pred okanmi. Komu mám napísať? Písala som do firmy Doliva, ktorej patria autá - nestála som im za odpoveď, asi im je jedno, že sa autá rozbijú ... a my sa zbláznime. Je leto a keď ste zamyslení a buchne to vonku, až nás nadohodí od strachu :_(
Túto noc - 17.8.2010 betónovali celú noc. Dom sme mali vysvietený ako na futbalovom zápase a do toho celú noc prechádzali cez našu ulicu miešačky s betónom - rýchlosť nedoržovali a viete si predstaviť ten hluk, keď celé auto v noci nadhodilo na jame pred našou bránou?
Fakt s tým nič neurobíme? Stovky rodín musia bezmocne trpieť toto chrapúnske chovanie?

18. august 2010

Odpoveď samosprávy

Na podnet Vám odpovieme do 19.8.2010. Zhromaždíme kompletné stanovisko.

Maroš Smolec
hovorca MiÚ MČ Bratislava-Ružinov
19. august 2010

Odpoveď samosprávy

Stavebný zákon neobsahuje ustanovenia ohľadom obmedzenia pracovnej doby na stavbe. Pokiaľ pracujú aj v noci a spôsobujú hlučnosť, porušujú tým ustanovenia vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR 549/2007 Z.z. o prípustných hodnotách hluku, infrazvuku a vibrácií a o požiadavkách na objektivizáciu hluku, infrazvuku a vibrácií v životnom prostredí. Kompetentným orgán na kontrolu dodržiavania týchto ustanovení je Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Svojou činnosťou stavebník nedodržiava aj VZN MČ Bratislava-Ružinov č.8/2009, schválené miestnym zastupiteľstvom, ktorým sa určujú protihlukové pravidlá pri stavebných, rekonštrukčných a udržiavacích prácach alebo činnostiach. Kontrolnú činnosť nad dodržiavaním nariadenia je oprávnená vykonávať mestská polícia hl.m.SR Bratislavy. Prípadne môže kontrolnú činnosť nad dodržiavaním VZN vykonávať aj poslanec miestneho zastupiteľstva. Občania sa môžu obrátiť aj na poslanca vo svojom obvode.

Stavebný úrad vykonal na stavbe trikrát ŠSD, pri ktorom je oprávnený kontrolovať dodržiavanie podmienok SP, ale nie pracovnú dobu. Stavebníka upozornil na nedodržiavanie dopravného projektu výjazdu vozidiel zo stavby, na prašnosť a znečisťovanie komunikácii. Na základe kontrol sme následne udelili stavebníkovi za znečisťovanie komunikácii pokutu 1000 EUR. Starosta Ružinova Slavomír DROZD sa osobne stretol s predstaviteľmi investorskej spoločnosti, ktorých požiadal o dodržiavanie stavebného povolenia. Po ukončení výkopových prác na stavbe, bude musieť investor opraviť a rekonštruovať všetky poškodené komunikácie v správe mestskej časti. K tomuto sa zaviazal. Koniec týchto výkopových prác plánuje investor už o mesiac.

Následne sa bude budovať základová doska, pri ktorej budovaní už by nemalo prichádzať k znečisťovaniu vozoviek. odporúčam do pozornosti hlasovanie mestského zastupiteľstva BA zo dňa 1.7.2010 o bode 54, kde investor požiadal magistrát o prenájom okolitých komunikácií, ktoré používa za účelom kompletnej rekonštrukcie poškodených ciest. Po vybudovaní dopravných diel na ich náklady, by cesty opätovne poskytli obci. Magistrátni poslanci však toto uznesenie nepodporili.

Maroš Smolec
hovorca MiÚ MČ Bratislava-Ružinov
27. august 2010

Daniela Kotásková

Všade sa píše o rekonštrukcii priľahlých ulíc, len nikde som sa nedočítala kedy to bude. Ak to bude po ukončení stavby, tak to sa ešte načakáme. Momentálne by aspoň mohli urýchlene zaplátať jamy asfaltom (jedna je pred Jelačičovou 10) a napriek uisteniu, že autá cez Jelačičovu nechodia. musím povedať, že chodia - a nedodržujú prikázanú rýchlosť 30 km. Takže keď prázdne nákladné alebo betónové auto vletí do jamy, nadhodí ho vydá ohlušujúci plechový rachot, pri ktorom môžete dostať aj infarkt.
Prosím, mohli by ste sa spýtať investora na termín a možnosť opravy?
14. september 2010

Jana

Dobry den,
chcem sa opytat dokedy maju obyvatelia tejto casti znasat permanentny ruch a prasnost nielen pri vystavbe, ale hlavne od stavebnych aut? Chcem sa opytat kompetentnych, ako by znasali dole uvedenu situaciu.
Rano o 6 nas budi ruch nakladnych aut, ktore maju vjazd a vyjazd priamo oproti nasmu obytnemu domu. Aby toho nebolo malo, zachvilu zacinaju pracovat a stroje. Trubanie aut, nekonecny prach a blato a vecne blokovanie vyjazdovych ciest uz unavuje. Mame par mesacne babatko, ktore nemoze kvoli hluku cez den spavat...,az s nou trhne pri trubeni aut a permanentnom ramuse. Pracuje sa do neskoreho vecera a stavebnikom je lahostajne, ze ci je nedela alebo sviatok.Bolo slubovane, ze sa ma tento vyjazd po zacati skolskeho roka premiestnit, zial nic sa stym nepohlo. Nikomi nevadi, ze kusok od tohto vyjazdu je skola a skolaci putujuci do nej?!
26. november 2019

Ružinov - Prievoz

zachvíľu máme koniec roka 2019 a cetrál už stojí nejakú dobu čiže by sa mohol podnet uzavrieť

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania