Muchovo námestie-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Martin Markovic 10. apríla 2019

V čase dopravnej špičky okolo 8:00 a potom medzi 16:00-18:00 sa pri odbočovaní z nadjazdu doprava mixuje zelená pre chodcov a vozidlá. V danom čase prejdú 3 max 4 vozidlá. Pri pozornom sledovaní signálnych plánov som zistil, že zelená pre chodcov potom pokračuje ďalších 15 sekúnd. Okrem iného chodci na tomto prechode majú zelenú aj počas odbočovania vozidiel z Farského na Jantárovú cestu (nadjazd), teda majú viac signálnych plánov/cyklov ako vozidlá. Navrhujem aby chodci počas zelenej pre vozidlá z nadjazdu mali červenú. Predíde sa tak konfliktným situáciam. Následne by im bola ponechaná zelená podľa pôvodného plánu, teda na 15 sekúnd po naskočení červenej pre vozidlá idúce z nadjazdu. Zvýši sa bezpečnosť chodcov a aj priepustnosť križovatky pre vozidlá odbočujúce vpravo.

11. apríl 2019

Floralys

v celej bratislave su zle nastavene semafory. tak ako sa zapli tak ich nechali. bolo by super to vyriesit. vzorom moze byt vieden :)
12. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania