Most SNP (býv. Nový most)-reklama-vizuálny smog

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

po celom moste je vyvesana nevkusna reklama. jedna sa o vstupnu branu do historickej casti mesta. je mozne aby sa mesto postavilo voci vizualnemu smogu a namiesto reklamy, umiestnilo na vsetky stlpy v rovnakej velkosti bannerov napriklad cerveno-biele vlajky mesta Bratislava. som presvedceny ze by to vizualne skraslilo vstupny most do centra. zaroven su podobne vlajky v rovnakych farbach na hradbach. najma detaily menia mesta k lepsiemu. zaroven by bolo vhodne ak by sa tento mensi vizualny smog neobjavoval na ziadnych stlpoch verejneho osvetlenia.

12. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
24. apríl 2019

Stefan

A co sa zistilo?
21. jún 2019

Floralys

dobry den, ubehli dva mesiace. veci sa uz museli pohnut alebo?
27. jún 2019

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
01. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

bohužiaľ máme v tejto veci zákonom mierne zviazané ruky a proces sa nedá urýchliť. Mesto musí konať v súlade s cestným zákonom, ktorý jednoznačne stanovuje postup pri odstraňovaní reklám. Zodpovedný subjekt musí byť vyzvaný na ich odstránenie, ak tak neurobí, je začaté správne konanie, ktoré trvá aj pár týždňov. Veľakrát však reklamu len premiestni na iný stĺp a celý proces musí začať odznova. Proti reklamám však stále bojujeme.

Ďakujeme za porozumenie a za to, že nám pomáhate spraviť naše mesto krajším.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
11. august 2019

Floralys

dobry den, v.poriadku. uz ste vyzvali dany subjekt na odstranenie tychto reklam alebo ste nam iba napisali postup. verim ze sa to uz minimalne mesiac riesi. zaujimaju nas vecne a podstatne informacie.
26. august 2019

Peter Poštolka

spravca mosta SNP a teda aj "Zodpovedný subjekt" ja Magistrat hlavneho mesta. On schavluje či tu bude reklama alebo nie a kedze tu uz je tak plochu prenajima za peniaze, Treba si pozriet na kolko rokov bola dana plocha prenajata reklamnej agenture. Dovtedy dokedy bude platit najomna zmluva tak dovtedy tam tie reklamy budu.
Mne osobne tieto male banerry na moste neprekažaju, sú umiestnene celkom decentne, sú ovela horšie miesta ktore treba riešit nelegalnu reklamu a nie tuto ktora je legalna...
26. august 2019

Stefan

kazda zmluva ma vypovednu lehotu. Otazka prečo tie reklammne putace len pribudaju?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania