Bellova - problémové parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení
meno
slavo slušný 11. apríla 2019

bellova ulica je obojsmerná. teda s dvomi jazdnými pruhmi., pritom na oboch chodníkoch sú zaparkované autá a teda sa dá jazdiť iba v jednom pruhu, čo je problém pri vyhýbaní sa protiidúcemu autu. žiadam situáciu zregulovať. aby mohli autá parkovať iba na jednom chodníku a druhý by bol vyhradený pre chodcov. aby ale mohli občania tento chodník využívať aj s detskými vozíkmi, je nutné zrušiť všetky nájazdy, ktoré si obyvatelia urobili pred svojimi garážami. tieto totiž fungujú ako schodík a teda nie je možné po chodníku tlačiť detský vozík. situácia sa medziročne zhoršuje a preto by som uvítal ak by sa vecou zaoberali kompetentní. bolo by vhodné ak by som dostal odpoveď. slavo slušný bellova 52

12. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol zaslaný na oddelenie investícií a verejného obstarávania.

Kancelária starostu
12. apríl 2019

slavo slušný

doplním svoj podnet. fotá, ktoré som priložil sú dva roky staré. odvtedy sa situácia zhoršila natoľko, že by bolo skôr vhodné zjednosmerniť bellovu od spojky po ôsmu ulicu smerom hore a dopravu smerom nadol bellovou zakázať a presmerovať ju cez ôsmu a čremchovu. ale v každom prípade treba zistiť, komu patria pozemky pod chodníkmi. a ak patria mestu, treba všetky vyvýšenia potrebné pre vjazd do garáží dať do pôvodného stavu aby tieto boli sfunkčnené. nech si vjazd do garáži majitelia riešia v objekte garáži. ak pozemky pod chodníkmi vlastnia majitelia priľahlých objektov, je na samospráve ako tento problém vyrieši. a zaslanie môjho podnetu na odbor investícií a verejného obstarávania pokladám za nedostatočné, tu predsa ide o dopravu a preto by mala riešiť dopravná polícia PZ SR v súčinnosti s príslušným oddelením samosprávy. váš postup pokladám za pokus zahrať môj problém do stratena.
16. apríl 2019

Michal

pokial sa dobre pozeram na fotku ktoru ste tam dal tak v strede toho "chodnika" na ktorom su vjazdy do garazi je osadeny stlp tak ze tade neprejde ani pesi, nie este rodic s kocikom, cize vas navrh na odstranenie vjazdov by problem uplne nevyriesil. ak chcete spravodlivost a nejde vam len o pomstu niektoremu z majitelov garazi potom by bolo rozumne ziadat o systemove riesenie tejto ulice tak aby bol uvolnene oba chodniky, zjednosmernenie ulice a povolenie statia na ceste na jednej strane, predpokladam ze cesta je dost siroka...
16. apríl 2019

slavo slušný

nie, nejde o pomstu. s nikým sa na bellovej nevadím. ale musím po nej jazdiť, čo v zvlášť v zákrutách, zneprehľadnenými zaparkovanými vozidlami je niekedy o krk. a stľp nie je prekážkou. stačí sprejazdniť jeden chodník. a bellova môže ostať obojsmerná. osadiť niekoľko dopravných značiek nie je investícia. schody vytvorené pre potreby majiteľov garáži by si mali sami odstrániť. ovšem za predpokladu, že tie chodníky sú v majetku obce.nevidím nič, čo by z tohoto robilo problém národného významu. na hlavnej, ktorá je tak úzka, že by parkovanie na oboch stranách ulicu upchalo, nebol ani potrebný zásah mesta a vodiči stoja tak aby nemali problémy. bohužiaľ, bellova je širšia, čo tak nejak nabáda k anarchii. prečo polícia toto vlastne nekontroľuje. predsa veľa majiteľov aut má garáže a možno im pritom auto stojí na chodníku. ja si myslím, že sa mesto tvári tak,"akožesaničnedeje" iba preto, že VOĽBY. kto by riskoval, presadzovať nepopulárne opatrenia a nebyť znovuzvolený?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania