Martinčekova-detské ihrisko-potrebná údržba

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Katarína 13. apríla 2019

potrebna bezpecnostna revizia, detska tabula je v sklone (o chvilu padne na niekoho), v pieskovisku chyba piesok, branicka sa neda uzatvorit a ani jedna lampa na okoli nesvieti (vnutri ihriska 2 a okolo dalsich 5).

15. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

uvedené detské ihrisko nebolo vybudované mestskou časťou Bratislava-Ružinov. Vlastník detského ihriska nepožiadal mestskú časť o súhlas s vybudovaním detského ihriska na pozemku parc. č. 15543/3 k. ú. Ružinov zapísaného na LV č. 1201 v prospech vlastníka Hlavné mesto SR Bratislavy.

Zároveň mestská časť neeviduje žiadosť ani nájomnú zmluvu týkajúcu sa predmetného pozemku alebo jeho časti, na ktorom je vybudované detské ihrisko na Martinčekovej 15. Mestská časť Bratislava-Ružinov na uvedenom detskom ihrisku nevykonáva údržbu. Pozemok je v priamej správe Hl. mesta, ktorému bolo na vyžiadanie zasielané záväzné stanovisko týkajúce sa predmetného DI v roku 2017.

Nakoľko nám nie sú známe skutočnosti ohľadom certifikátov na jednotlivé prvky osadené na tomto detskom ihrisku, nie je možné sa vyjadriť, či je takto vybudované detské ihrisko v súlade s platnou legislatívou a normami týkajúcimi sa detských ihrísk.

Podľa nám dostupných informácií bola stavebníkom detského ihriska na Martinčekovej 15 firma UniCare s. r. o., ktorá požiadala mestskú časť Bratislava-Ružinov o súčinnosť pri vybudovaní detského ihriska v roku 2010. Avšak po výzve na doloženie súhlasu vlastníka pozemku a konkrétneho návrhu detského ihriska s uvedením záberu zelene, hracími prvkami a špecifikáciou využívania detského ihriska stavebník ďalej s mestskou časťou nekomunikoval.

Podnet vo veci nesvietiaceho verejného osvetlenia bol na základe vecnej príslušnosti odstúpený na Hl. mesto.


Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
15. apríl 2019

Katarína

dobry den, hm tak kto je zodpovedny v tomto pripade za bezpecnost deti? mesto, ktoremu patri pozemok alebo firma,co postavila ihrisko a neskolaudovala? nepochopila som z Vasej odpovede, ci sa nieco riesi (Mu ruzinov vs.mesto vs.stavitel.firma),alebo to konci na tomto mrtvom bode. dakujem
15. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie životného prostredia, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania