Robotnícka - rozkopaný chodník

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení
meno
Peter Oravec 15. apríla 2019

Už takmer týždeň sú obidve strany Robotníckej ulice pre chodcov nepriechodné. Na jednej stramne je chodník zatarasený kvôli stavbe, na druhej strane je chodník rozkopaný. Dokonca náhradný priechod pre chodcov cez cestu vedie do rozkopaného a teda nepoužiteľného chodníka. Na oboch stranách ulice sú značky, aby chodci prešli na druhú stranu ulice. Kadiaľ majú chodci chodiť? Ako mohol národný výbor v Novom meste povoliť odstavenie chodníka na oboch stranách ulice, a to nie na pár hodín, ale na obdobie týždňa a viac? Ako je zabezpečená bezpečnosť chodcov a najmä detí (v bezprostrednej blízkosti je základná škola a materská škola). Prosím o vysvetlenie a okamžité riešenie situácie.

15. apríl 2019

Peter Oravec

Ide v podstate o pokračovanie tohto podnetu na Osadnej ulici:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/67383/osadna-rozkopany-chodnik
ktorý starosta Kusý už dva týždne ignoruje.
15. apríl 2019

Tomáš

MÚ BANM (vrátane poslancov MČ BANM) ignoruje/jú prosby/podnety/námety občanov, až na výnimky :
1. Volebný rok ;
2. Slávnostné strihanie pásky (väčšinou pred voľbami, za prítomnosti médií a hostí) ... .
16. apríl 2019

Michal

je pravda ze na chodcov sa v tomto meste nemysli takze je dobre davat podnety staznosti aby konpetentni konecne pochopili ze mesto nepatri len majitelom plechovych haraburd ale ze su tu aj ludia, rodicia s detmi atd.. ktori potrebuju a maju pravo vyuzivat chodnik na ucel na ktory bol postaveny a nie ako odstavisko aut pripadne stlpov pre dopravne znacky ci osvetlenie...
16. apríl 2019

Michal

este by ma zaujimalo ze co uzasneho sa zas zakopava? optika ktoreho dalsieho nadnarodneho providera, ktory si chce utrhnut aj ten posledny kusok z miestneho trhu...
16. apríl 2019

Roman Mihalik

Značenie nespĺňa technické predpisy TP048 a TP069. O rozmiestnení a type značenia rozhoduje Cestný správny orgán, teda magistrát. Treba poslať odkaz na tento podnet na info@bratislava.sk so žiadosťou o začatie priestupkoveho konania voči staviteľovi, nakoľko existuje podozrenie, že nespĺňa uvedené TP048 a TP069.
16. apríl 2019

Jana

Dobrý deň, som nesmierne rozčúlená nad celkovým stavom, v ktorom reálne musíme ako obyvatelia existovať! Absolútna neinformovanosť, čo sa týka rozkopanych ulíc - len podľa nasprejovanych značiek na chodnikoch môžeme dedukovať, kadiaľ rozkopávky budú pokračovať. To je taký problém vycapiť oznamy na brány domov? Zajtra ide dcéra zo ZŠ Česká na “kultúru” do Strediska kultúry Vajnorská 21. Reálne sa obávam o bezpečný presun detí ulicami!!!! Keby boli kompetentní čo k čomu, zabezpečili by aspoň v exponovaných časoch ráno a po cca 15h prítomnosť aspoň 2 policajtov, ktorú budú chodcov chrániť a pomáhať im!!!!!! Ale to by musel niekto na miestnom urade aj premýšľať a nie, že veci majú na starosti ľudia, ktorí keď sú PN a na dovolenkách nemá ich kto celé týždne zastúpiť a vybavovať agendu!!!!! Toto sa môže diať skutočne len v štátnom sektore! Spravujú veci verejné a z našich daní, tak by sa konečne mal urad spamätať a podľa toho sa aj správať!
16. apríl 2019

Zuzana

Janka, plne Vam rozumiem, byvam na Robotnickej. Treba si len uvedomit, ze toto dovolil Kusy a jeho ludia. Je to vec samospravy a nie statu, stat s tym nic nema. Ludia si vo volbach opat zvolili Kusého, on a jeho ludia povoluju rozne stavby v Novom Meste, castokrat na hrane zakona. Tolko burania a rozkopávok ako je teraz v okoli ani nepamatam :-(
17. apríl 2019

Roman Mihalik

Skúste magistrát, keďže o dočasnom dopravnom značení rozhoduje Cestný správny orgán. Môže pomôcť aj osobná návšteva a ukázať im fotky a pýtať sa ich či sú v súlade s projektom. Predpokladám, že nie inak by ho nemohli schváliť. Môžete požiadať priamo starostu, každopádne nečakať len tak.
17. apríl 2019

Peter Oravec

Dnes, 17.4.2019, som napísal priamo na Obecný úrad Bratislava Nové mesto túto správu:
Dobrý deň, pokúšal som sa s Vami spojiť telefonicky, ale nepodarilo sa.
Dovoľujem si obrátiť sa na Vás so žiadosťou o vysvetlenie, resp. riešenie problému zabratia chodníkov na oboch stranách ulíc v oblasti Robotnícka a Osadná. Chodníky na oboch stranách ulice sú zabraté kvôli rôznym stavbám a opravám, pričom v žiadnom prípade nejde o riešenie havarijného stavu. Chodci nemajú kade prechádzať, už nehovoriac o bezpečnosti tadiaľ prechádzajúcich detí do školy.
Situácia je podrobne zdokumentovaná už niekoľko dní na dvoch podnetoch na Odkaze pre starostu, ale bez akejkoľvek odpovede alebo riešenia.
Prosím Vás o čo najrýchlejšie riešenie situácie tak, aby bola zabezpečená bezpečnosť chodcov podľa platnej legislatívy.
S pozdravom...
Situácia je podorbne zdokumentovaná tu:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/67383/osadna-rozkopany-chodnik
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/67763/robotnicka-rozkopany-chodnik

Takmer obratom som dostal na vedomie túto správu:
Dobrý deň.
Poprosím zaevidovať podnet na podateľni cez registratúru na odd. IVO vzhľadom na obsah podnetu.
Ďakujem
Ing. Miriam Kamhiyehová
vedúca referátu životného prostredia
oddelenie životného prostredia a územného plánovania
Miestny úrad, Mestská časť Bratislava - Nové Mesto
Junácka 1, 832 91 Bratislava
tel.: 02/49 253 208

Budem tu priebežne zverejňovať, čo sa s týmto podnetom na Novom meste deje.
17. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet rieši oddelenie územného konania a stavebného poriadku.

Kancelária starostu
17. apríl 2019

Tomáš

Dnes som prešiel všetky vyššie uvedené ulice, vrátane Budyšínskej a Českej, ktorých sa daný problém dotýka okrajovo a je to slušne povedané „bordel“ !
Preto by ma zaujímalo, čo na to hovoria poslanci MČ BANM, pracujúci v Komisii územného plánovania, urbanizmu a výstavby (2018-2022) :

- Ing. arch. Vaškovič Peter; Ing. Árva Andrej; Ing. Winkler Stanislav; Ing. Trnovský Ondrej; Ing. Šebej Matej; Balga Andrej, MBA; Mgr. Vlačiky Martin, PhD.; Ing. Bánska Helena, CSc.; Mgr. Timková Darina ..

a súčasne gesční poslanci: MUDr. Pavol DUBČEK; Andrej BALGA, MBA; Bc. Branislav FILIPOVIČ; Ing. Libor GAŠPIERIK ..
23. apríl 2019

Peter Oravec

Totálne ignorovaný podnet. Nikto z miestneho úradu na Novom meste sa už neozval. Nikto nič neriešil.
23. apríl 2019

Ivan Zatkalik

Robotnícka-priechod pre chodcov-chýbajúci

Dobry den prajem,

uz zopar tyzdnov, trva situacia, ked docasne znacenie je uplne nezmyselne.
Na jednej strane cesty posobi zhotovitel projektu Vajnorska 21, na druhej rozkopavka chodnika..Niekto by to mohol koordinovat, si myslim.
Foto z dnesneho rana 23.4.2019.

Vdaka
S pozdravom
Ivan Zatkalik

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania