Balkánska-zábradlie-poškodené

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rusovce

V riešení
meno
Peter Oravec 18. apríla 2019

Myslím, že roky chátrajúci park v Rusovciach za kaštieľom si zaslúži mať samostatný podnet na OPS. Okrem neudržovaných stromov a zelene tam chátrajú a rozpadávajú sa aj mosty. Prosím štát, aby s tým konečne niečo urobil. Je to hanba ako svet.

13. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Úrad vlády SR
22. máj 2019

Peter C

Súdruhovia z Uradu vlády niekde robia chybu.
22. máj 2019

Peter Oravec

Súťaž idú robiť...
https://domov.sme.sk/c/22125354/rusovce-kastiel-obnova.html
https://bratislavaden.sk/rekonstrukcia-kastiela-v-rusovciach-zacne-upravou-parku-stat-by-to-malo-viac-ako-900-tisic/
... a ideme dláždiť! ... chcel som napísať betónovať...úplný fajl, zase.... hrozné...dlažba jak z roku 1958...preboha, v akom storočí to tí ľudia zaspali?
... no nič, slnko svieti...
30. máj 2019

Andrea Kotradyova

Dobrý deň,

poškodené zábradlie nad potokom nie je v správe ÚV SR.
Predmetné sa nachádza v správe Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p, ktorý je v zriaďovateľskej pôsobnosti MŽP SR.

sekcia technickej správy
Úrad vlády SR
03. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň prajem,

v podnete uvedený mostný objekt cez Rusovský kanál v parku v Rusovciach na základe nami dostupných informácii nie je evidovaný v majetku a v správe našej organizácie.

Ing. Marián Bocák
Hovorca
Úsek generálneho riaditeľa

SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik
30. september 2019

Peter Oravec

OPS: Pán admin, prosím, čo je tu v riešení?
01. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pán Oravec,
podnet bol po obdržaní odpovede od Slovenského vodohospodárského podniku opätovne odoslaný mestskej časti Rusovce s prosbou o pomoc pri identifikovaní zodpovedného subjektu. Ako vidíte, zatiaľ bez odpovede.

Podnet opätovne preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
01. október 2019

Peter Oravec

Dobrý večer, ďakujem za odpoveď, ale v pravidlách portálu čítam toto:
"Status V riešení figuruje pri podnetoch, na ktoré zodpovedný subjekt odpovedal a v odpovedi identifikoval konkrétny postup vedúci k odstráneniu problému. Označenie podnetu statusom Neriešený (automaticky po 14 dňoch od zaslania podnetu, ak naň samospráva neodpovedala)..."
Z toho, čo vidím pri tomto podnete, mi to teda vychádza tak, že 3.6.2019 zodpovedný subjekt (SVP) neidentifikoval konkrétny postup vedúci k odstráneniu problému, podnet odvtedy aktualizovaný nebol, opätovné odoslanie mestskej časti sa zrejme uskutočnilo tesne po 3.6.2019, a teda podnet by mal byť po 14 dňoch, t.j. od okolo 20.6.2019 v statuse Neriešený. Ale asi sa zase mýlim.
S pozdravom.
01. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Podnet je označený automaticky ako neriešený, pokiaľ zodpovedný subjekt nereaguje na podnet a neposkytne žiaden stanovisko. V tomto prípade na podnet reagoval aj Úrad vlády a aj Slovenský vodohospodárský podnet. Napriek tomu, že samospráva po 14 dňoch nereagovala, automatické systémové nastavenie už takéto prípady nezachytáva a status sa dá zmeniť iba manuálne, čo pri množstve podnetov, ktoré chodí, nie je úplne možné.

Podnet uzatváram ako neriešený a podľa reakcie samosprávy bude prípadne opäť zmenený na v riešení.

Prajem pekný večer

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
02. október 2019

Peter Oravec

Dobrý deň,
Ad: "Napriek tomu, že samospráva po 14 dňoch nereagovala, automatické systémové nastavenie už takéto prípady nezachytáva a status sa dá zmeniť iba manuálne, čo pri množstve podnetov, ktoré chodí, nie je úplne možné."
Potom načo je také pravidlo OPS, ktoré sa nedá dodržať a teda sa nedodržiava?
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.