Horná-strom-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Zbynek 23. apríla 2019

Priblizne pred rokom doslo k vyasfaltovaniu plochy pred rodinnym domom na hornej ulica 3/A. Na vyasfaltovanej ploche vznikli parkovacie miesta, ktore nie su doposial vyuzivane. Problem spociva v sposobe ako nesetrne boli stromy zaasfaltovane tesne okolo kmena. Obavame sa, ze casom dojde k uplnemu vyschnutiu stromov. Aka je norma pre taketo zasahy do okolia stromu?

02. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za upozornenie. Preveríme situáciu s našimi pracovníkmi, ktorí sa venujú témam dopravy a životného prostredia. Cieľom je rozhodne zabrániť vyschnutiu stromov, ktoré boli podľa fotografií nešetrne "obasfaltované".

S pozdravom

MÚ – Rača
11. august 2020

Odpoveď samosprávy

Vzhľadom na to, že sa jedná o možný priestupok na úseku ochrany životného prostredia sme tento podnet preposlali na príslušný odbor Okresného úradu, aby ten možné porušenie zákona preveril a v prípade jeho potvrdenia možného páchateľa potrestal.

Na Okresnom úrade preto momentálne prebieha konanie v tejto veci, ktoré sa snažíme z našej strany urgovať.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
11. august 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Vzhľadom na to, že ide o možný priestupok na úseku ochrany životného prostredia je jediným oprávneným orgánom Okresný úrad.

My sa mu nepravidelne v tejto veci pripomíname s našim podnetom, ktorý mu bol zaslaný pred takmer dvoma rokmi.
11. august 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania