Hviezdoslavovo námestie-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
miro 10. mája 2019

dobrý deň,
majiteľ budovy Hviezdoslavovo námestie 25 odmieta vybaviť/zakontrahovať koše na triedenie odpadu. Kontaktoval som mestskú časť odbor odpadu (vo februári !!!), tí ma poslali (v máji po opätovnom urgovaní) na okresný úrad, tí ma poslali späť na mesto.
Akože vyriešte si tento byrokratický aparát prosím a pokutujte alebo inak riešte tento problém. V budove sídli veľa nájomníkov a vzniká výrazný objem netriedeného odpadu. Potenciálne tu je porušený zákon.

11. máj 2019

Jerome

neuveriteľna story! nie je v Bratislave triedenie povinné?
11. máj 2019

miro

áno,pravdepodobne sa tu roky porušuje zákon a nikoho to netrápi.
14. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Povinnosti a práva vlastníka nehnuteľnosti týkajúce sa nakladania s komunálnymi odpadmi vrátane zberu vytriedených zložiek odpadu vyplývajú z § 5 a 6 Všeobecne záväzného nariadenia
HLAVNÉHO MESTA Slovenskej republiky Bratislavy č. 1/2017 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. V zmysle uvedeného má vlastník nehnuteľnosti POVINNOSŤ ZAPOJIŤ SA DO SYSTÉMU ZBERU a to tak, že o to POŽIADA HLAVNÉ MESTO BRATISLAVA.
Preto odporúčame obrátiť sa priamo na Magistrát hl. mesta s uvedeným problémom. Miestny úrad mestskej časti Staré Mesto nemá podľa uvedeného VZN kompetenciu riešiť takéto situácie.

Oddelenie komunikácie MÚ Bratislava - Staré Mesto
14. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame zodpovednej inštitúcii.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
[email protected]
14. máj 2019

miro

Dobry den,
v prvom komentari je odporucanie sa obratit niekam,kam som sa uz obratil
a nebola zjednana ziadna naprava ani pomoc.
v druhom komentari je, ze ste podnet poslali vy.
Takze je alebo nie je potrebna nejake dalsia akcia z mojej strany?
vdaka za odpoved,
m.krsjak
14. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
14. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet som preposielal na Magistrát, takže z Vašej strany nie je potrebná žiadna akcia.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
[email protected]
15. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

10.05.2019 sme spoločnosti URBIA INTERNATIONAL s.r.o.. Panská 14, 811 01 Bratislava poslali listom upozornenie na povinnosti držiteľa odpadu, s čím súvisí aj povinnosť triediť odpady.
V prípade, že problém pretrvá, neváhajte nás opäť kontaktovať.

Oddelenie životného prostredia
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
15. máj 2019

Jerome

a bez POKUTY???
15. máj 2019

Jerome

Oznamovateľ to rieši ! od februára, nezdá sa Vám, ze previnilec porušoval zákon?
16. máj 2019

miro

Tam tá separácia nie je X rokov! To by chcelo exemplárne potrestanie a podľa mňa žalobu. Dá sa vyčísliť ekologická škoda za tie roky, čo bola napáchaná.
To len podnet je od februára. Ale keďže mi od feburára do mája nebolo ani len odpovedané z úradu, je možné, že aj nejaký ten zákon, minimálne slušnosť, na úrade bola porušená tiež.
17. máj 2019

miro

Ako dlho mám čakať na nápravu a ozvať sa opäť, ak bude subjekt danú výzvu ignorovať?
10. jún 2019

miro

Dobrý deň, tak je to mesiac od nahlásenia, aký je stav?
10. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
[email protected]
10. jún 2019

Jerome

Kocurkovo je slaby odvar oproti tomu,co sa deje v BA...burina,hrdza vsade - stlpy. stlpiky,zaplaty a jamy na chodnikoch, cestach, pocmarane budovy, zahony zanedbane, atd.,atd.
11. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

kvôli problému sme opätovne kontaktovali Sekciu životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
12. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Budova na Hviezdoslavovom nám. 25 je administratívna budova. Odpady vznikajú právnickej osobe, preto to podľa zákona o odpadoch nemôže v správnom konaní riešiť hlavné mesto, ale Okresný úrad Bratislava.
Listom č. MAGS OZP 45202/2019-338093 zo dňa 10.05.2019 magistrát zaslal spoločnosti URBIA INTERNATINAL, s.r.o., Panská 14, Bratislava upozornenie na povinnosť držiteľa odpadu podľa § 14 ods. 1 zákona č. 79/2015 Z. z. v znení neskorších predpisov zhromažďovať odpady vytriedené podľa druhov odpadov a zabezpečiť ich pred znehodnotením, odcudzením alebo iným nežiadúcim únikom a podľa písm. e) tohto ustanovenia odovzdať odpady len oprávnenej osobe nakladať s odpadmi, ak nezabezpečuje zhodnotenie alebo zneškodnenie odpadu sám.
V prípade porušenia týchto povinností môže podľa § 117 ods. 3 uložiť orgán štátnej správy odpadového hospodárstva právnickej osobe alebo fyzickej osobe – podnikateľovi pokutu od 1 200 € do 120 000 €.
Spoločnosť prevzala upozornenie dňa 17.5.2019.
K predmetu veci sa spoločnosť do dnešného dňa nevyjadrila.


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
12. jún 2019

miro

Je nejaký limit na "vyjadrenie"? Alebo bude mesto čakať 30 rokov na odpísanie? O 5 dní to je mesiac, čo je obvyklá doba na "vyjadrenie" sa v styku so štátom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania