Vodný vrch-strom-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Národná Rada SR

V riešení
meno
Martin 13. mája 2019

V areáli hradu chýba strom.

13. máj 2019

JmR

Vážený Martin,
čo má s areálom hradu samospráva ? Hrad má svojho správcu, na toho sa treba obrátiť. Je to orgán štátnej správy - ideálne je kontaktovať Kanceláriu NR SR.
13. máj 2019

Martin

V Bratislave nieje nikdy isté kto čo spravuje a komu čo patrí.
13. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame zodpovednej inštitúcii.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
14. máj 2019

Peter Oravec

JmR,
na OPS sa bežne riešia aj podnety, ktoré sú mimo alebo čiastočne mimo kompetencie samosprávy. OPS má možnosť zaslať podnet aj inštitúcii, ktorá nie je samosprávou a je iste len na tejto inštitúcii, či a ako odpovie a či a ako bude podnet riešiť.
Inak, človek by skôr očakával, že tu takéto niečo napíše admin OPS... nuž, škoda.
10. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci chýbajúceho stromu v lokalite Vodný vrch – strom bol suchý a dutý, čím ohrozoval návštevníkov Bratislavského hradu a z toho dôvodu bol odstránený. Poškodenie je jasne viditeľné na pni. Súčasne poznamenávame, že v rámci Barokovej záhrady a jej okolia bolo vysadených niekoľko desiatok odrastených nových stromov. Náhrada odstráneného stromu bude realizovaná po vyhodnotení stavu gaštanov v areáli Bratislavského hradu a po rozhodnutí pamiatkárov.

S pozdravom
Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady SR

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania