Znečistená dlažba pred štadiónom Ondreja Nepelu

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Peter Heretík 26. decembra 2013

Chodníky a zámocké dlažby na námestiach a v uliciach Bratislavy nie sú čistené (minimálne nie sú čistené dostatočne). Občas sú síce pozametané a zbavené hrubej špiny, no to nestačí. Všimol som si to na čisto novom námestí pred Štadiónom O. Nepelu, kde aj keď dlažba bola osadená v podstate ešte len pred nedávnom, zostáva znečistená (napr. od zvratkov a pod.).
Všetci obdivujeme čistotu rakúskych a nemeckých ulíc, ale treba si uvedomiť, že tá neprichádza sama od seba. V niektorých nemeckých mestách majú na čistenie chodníkov a dlažby špeciálne prístroje, ktoré dokážu z povrchu odstrániť aj žuvačky. Aj mesto Bratislava by mohlo pouvažovať na takouto investíciou, lebo niečo podobné by sa tu určite zišlo. Obchodná ulica, na ktorej asi už nenájdete m2 bez žuvačiek by podobný prístroj určite tiež uvítala...
Možno sa to zdá na prvý pohľad ako nepodstatný detail, ale detaily tvoria celok.. :)

01. máj 2020

Martin Uváček

Dlažba už nie je znečistená. Prešiel som všetky schody a také mastné fľaky som už nenašiel.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania