Tomášikova-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení

31. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
uvedené vozidlo má platné EČV, TK a EK platné do 12.6.2019 a z uvedeného dôvodu spĺňa podmienky na prevádzku na pozemných komunkáciách.
Vozidlo však budeme monitorovať a po ukončení platnosti TK a EK
bude postúpené na príslušný Okresný úrad - odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na priame vybavenie, nakoľko riešenie takýchto vozidiel je v jeho kompetencii.


Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
17. júl 2019

Lukáš Bartošovič

dobrý deň, podnet bude potrebné znova otvoriť, keďže:
Čo? opustený (nehybný minimálne od 14.09.2018), špinavý a nepojazdný Fiat Punto v modrej metalíze
Prečo? nepojazdné staré vozidlo zbytočne zaberá parkovacie miesto, predstavuje tiež potenciálne riziko ohrozenia životného prostredia a svojím zanedbaným stavom narúša estetický vzhľad MČ Ružinov
Kde? zapadnutá ulička medzi bytovým blokom Jašíkova 20-24 a "Hirošimou" (najbližšie ku Jašíkova 24)

-- doplnok --
vozidlo: BL-119FM, r.v 1998, VIN ZFA17600001124123
neplatná emisná a technická kontrola: EK SKKi 015 610 (do 12.06.2019), TK SKJi 727 724 (to isté)
PZP ešte platné: Kooperativa, 6574444038, 22.04.2013 - ...
iné: aspoň 2 podhustené pneumatiky, veľmi špinavá karoséria, bo*del pod vozidlom a na ňom, prevádzkové kvapaliny netečú, tabuľky EČV upevnené, vozidlo nevyradené z evidencie
ulicu spravuje: Magistrát hl. mesta https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/c/yJu8c
17. júl 2019

Lukáš Bartošovič

a este zopar fotiek (nevoslo sa do predosleho komentara)
18. júl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý den,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v prípade, že uvedené vozidlo má platné EČV, ale je bez platnej EK alebo TK bude postúpené na príslušný Okresný úrad - odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na priame vybavenie, nakoľko riešenie takýchto vozidiel je v jeho kompetencii.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Okresný úrad
14. október 2019

Lukáš Bartošovič

mensia aktualizacia po takmer troch mesiacoch - vrak je stale na mieste a nadalej chatra
trpezlivo cakame, kym bude vyradeny z evidencie vozidiel, co mozno sledovat tu https://www.stkonline.sk/spz/BL119FM (ak bude, po kliknuti sa zobrazi, ze sa vozidlo nenachadza v databaze)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania