Preloženie dočasnej trolejbusovej zastávky

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Michal Kaľavský 06. októbra 2010

Chcem sa na Vás obrátiť v mene majiteľov bytov a nebytových priestorov v budove na Mierovej ul. 83 v Bratislave, so žiadosťou o riešenie problémov s trolejbusovou zastávkou, trolejbusu č. 208 zastávka Radničné nám. v smere do mesta.

Inštalovanie tejto zástavky sme opakovane namietali už v dobe, keď bolo jej posunutie z pôvodného umiestnenia navrhnuté. Nakoľko jej momentálne umiestnenie je neúmerne blízko našej budove, dochádza k nadmernému obťažovania hlukom, ktorý s určitosťou prekračuje povolené normy v nočných hodinách a to počas celého roka. V priestore zastávky sa neustále zhlukujú bezdomovci a iné neprispôbivé osoby čím došlo k opakovaným konfliktom a obťažovaniu obyvateľov budovy a majiteľov obchodných priestorov. Bol zaznamenaný zvýšený počet krádeží v budove ako aj vlúpaní sa do vozidiel nachádzajúcich sa na priľahlom pozemku. Zároveň dochádza k opakovanému poškodzovaniu a znečisťovaniu budovy a priľahlého pozemku (grafity, cigaretové ohorky, zvierací aj ľudský moč a pod.), čím dochádza okrem obťažovania zápachom a odpadom aj k závažnému ohrozeniu zdravia obyvateľov domu.

Predmetná trolejbusová zastávka okrem zníženiu kvality bývania v bytovom dome spôsobuje aj zníženie trhovej hodnoty nehnuteľností v tejto budove, čím dochádza k poškodeniu záujmov ako aj majetku obyvateľov budovy.

Napriek naším námietkam bolo rozhodnuté, že zástavka bude presunutá k našej budove, pričom sme dostali prísľub, že zastávka bude zriadená len dočasne a následne bude v roku 2008 presunutá na pôvodné miesto, resp. na iné miesto, ktoré nebude v bezprostrednej blízkosti našej budovy.

S ohľadom na horeuvedené a prísľub, že ide len o dočasné riešenie, by sme chceli požiadať o presunutie predmetnej zastávky v čo najkratšom termíne, nakoľko veríme že už uplynula dostatočne dlhá doba na vyriešenie jej trvalého vhodného umiestnenia tak, aby obyvatelia bytov v budove na Mierovej 83 nemuseli ďalej znášať obmedzenia a nepríjemnosti vyplývajúce z umiestnenia zástavky priamo pri budove a neboli ďalej poškodzovaný. Pôvodné umiestnenie zastávky, ktoré je vzdialené cca 50 m bolo pre všetkých optimálnym riešením, nakoľko bolo v susedstve malého parku, kde nikoho neobťažovalo o čom svedčí aj zastávka na druhej strane ulice, kde stojí trolejbus č. 208 v protismere.

V prípade, že bude príslušný subjekt zodpovedný za riešenie tohoto problému naďalej ignorovať záujmy obyvateľov našej budovy na Mierovej ul. 83, v Bratislave, budeme nútený riešiť situáciu právnou cestou a uplatňovať si náhradu majetkovej aj nemajetkovej ujmy, ktorá nám prostredníctvom tejto zastávky neustále vzniká, ako aj medializovať dlhodobé neriešenie problému.

Menom obyvateľov Verím vo Vaše porozumenie a za skorú pomoc vopred ďakujeme

S úctou
Ing. Michal Kaľavský

07. október 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

MČ BA - Ružinov má zverené komunikácie III. a IV. triedy s priľahlými chodníkmi, z toho dôvodu nemá v kompetencii riešiť trolejbusové zastávky, ktoré sa nachádzajú na komunikáciách I. a II. triedy. Tie má v správe Magistrát hl. m. SR Bratislavy.

Mgr. Maroš SMOLEC
MČ Bratislava-Ružinov

Podnet bol odoslaný Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy.
15. november 2012

Michal Novak

Dobry den,

Rad by som sa informoval, ci mate nejake nove informacie o presunuti DOCASNEJ zastavky trolejbusov "Radnicne Nam" spred domu na Mierovej 83 na jej povodne miesto, a PRECO SA TATO STAZNOST NERIESI.

Pre obyvatelov tohto domu je naozaj obtazujuce pocuvat kazdych par minut hlucny trolejbus s hlasenim nazvu zastavky, obzvlast na prvom poschodi domu , kde je zastavka. Takisto, diskutujuci ludia cakajuci na trolejbus su velkym zdrojom hluku a nesmierne to obtazuje.

Kedze vystavba na povodnom mieste tejto zastavky uz bola davno ukoncena, rad by som vas v mene obyvatelov Mierovej 83 poprosil o zvazenie vratenia zastavky na jej povodne miesto.

Michal Novak
23. február 2013

peter

zdravim, pani. pokial si dobre pamatam, povodne miesto zastavisky je presne tam, kde je aj momentalne umiestnena, to jest na mierovej 83. presunuta na miesto o 50m dalej (toto miesto nazyvate povodnym) bola len z dovodu vystaby bytovky.
25. február 2013

Michal

Tak to si zle pamätáte. Zastávky boli umiestnené oproti sebe, zhruba v mieste, ked je teraz umiestnená zastávka smerom k Ružinovskému cintorínu, kde je na to stavebne, prevádzkovo aj logicky najvhodnejšie miesto (široký chodník, žiadna zástavba v susedstve, iba park).
02. marec 2013

peter

v rokoch cca 95-99 bola zastavka na tom istom mieste kde je aj teraz.
14. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mrzí nás, že sa tento podnet rieši až teraz, snažíme sa však vracať aj k starším neriešeným podnetom.
Momentálne bohužiaľ nie je v pláne presun tejto zastávky, nakoľko by si to vyžadovalo výraznejšie stavebné úpravy. Jednalo by sa o zložitejší projekt, ktorý by musel schvaľovať aj dopravný inšpektorát.
Tiež aktuálne neevidujeme pretrvávajúci záujem o presun tejto zastávky.
Ak záujem pretrváva, odporúčame podať oficiálnu žiadosť prípadne sa na Magistrát obrátiť emailom na info@bratislava.sk.

S pozdravom,

Oddelenie mestskej mobility
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania